Як навчити дитину одягатися

Як навчити дитину одягатися
Як навчити дитину одягатися

Процес зборів куди-небудь може перетворитися на справжні тортури для дорослих. Малюк буде кричати, влаштовувати істерику, звиватися, знімати одяг. Як привчити своє чадо до одягу?

Починати вчити дитину самостійно одягатися потрібно у віці з двох до трьох років.

Що б не трапилося, будьте терпимі. Не кричіть на дитину, не застосовуйте силу. Те, що відбувається – звичайне явище. Навик одягання формується не за один день. Коли-небудь він усе одно сформується. У когось раніше, у когось пізніше. Просто поставтеся до цього як до нормального явища, не варто намагатися випереджати події.

Нерідко діти не просто так відмовляються від теплої кофтинки чи рукавичок. Їм незручно. Одяг може доставляти безліч проблем: натирати, жати, колотися і просто заважати рухатися. Перевірте, чи не відрізняються речі вашого малюка такими «функціями». І якщо виникли підозри, можливо, варто змінити гардероб.

Якщо швидко оновити гардероб не виходить, позбудьтеся від найбільш нелюбимих речей. Можна їх переробити, але краще просто віддати чи поміняти на інший предмет. Зазвичай серед такого одягу виявляються теплі колючі кофти і речі із вузькою горловиною.

Якщо з одяганням зовсім погано, спробуйте не звертати увагу на процес узагалі. Перед походом займіть дитину чимось цікавим, грою, у яку вона буде захоплено грати. Зберіться самі та зберіть речі дитини. А далі, не оголошуючи, що пора одягатися, методично надягайте на малюка необхідні предмети.

Швидше за все, вам удасться зібрати дитину більш ніж на половину до того моменту, як вона зрозуміє, що відбувається щось не те.

Залишиться лише пояснити, куди ви збираєтеся, і запропонувати дитині завершити самостійно розпочату справу.

Деякі предмети одягу можна надіти за допомогою гри.

Особливо це актуально для водолазок, светрів та іншого одягу, який доводиться надягати через голову. Для маленької дитини підійде гра у «хованки». Спочатку подивіться на малюка крізь горловину і скажіть пару фраз. Потім зробіть вигляд, що сховалися, і приховайте за іншою одежиною. У ту ж мить починайте натягувати светр. Коли дитина вас побачить, радісно скажіть: «А ось і я!» Або щось схоже.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *