Як навчити дитину прибирати: кілька простих порад

Як навчити дитину прибирати
Як навчити дитину прибирати: кілька простих порад

Акуратність і охайність рідко бувають уродженими рисами характеру. Це треба виховувати у дитині і привчати до чистоти та прибирання. Тут важливо враховувати темперамент чада, його звички, схильності, інтереси.

Найперше, що потрібно зробити – показати приклад дитині, як повинно бути і що не варто смітити. Пояснити малюкові, для чого взагалі потрібен порядок, адже, як то кажуть, “чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять”. Але це не має бути монотонний монолог. Діти цього не люблять і пропускають повз вуха. Спробуйте розповісти це з питаннями, із цікавими фактами, із прикладами.

Порядок у голові і в оселі

Розкажіть дитині про порядок. Спокійно, можна сісти за столом з усіма членами родини. Коли всі мають свою думку, всі допомагають, то дитині буде простіше привчитися до чистоти. Залучайте до прибирання всіх, щоб кожен прибирав свої зони у квартирі, а потім мінялися. Крім того, купіть кілька коробок або папок, куди складіть малюнки малюка, його вироби, іграшки.

Акуратність – шлях до хорошого спілкування

З акуратною людиною комфортно оточуючим. Приємно спілкуватися з тим, хто охайно одягнений, не забуває, у скільки потрібно прийти на дружню зустріч. Спробуйте разом із малюком перебрати одяг – старий і потертий одяг для домашнього носіння, попрасувати речі, скласти до шафи чи комоду. Поясніть, що для дитини важливо берегти одяг, адже тато і мама працюють, для того, щоб чадо одягнути, взути, нагодувати і дати все необхідне.

Сам процес прибирання

Як допомогти:

• розділіть із дитиною кімнату на квадрати і прибирайте по квадрату на день;
• запропонуйте дітям прикрасити кімнату за їхнім смаком;
• визначте для кожної речі своє місце;
• введіть щоденні обов’язки, які стануть дитячим внеском у наведенні домашнього порядку.

Прибирання-гра

Для менших “пасажирів” родини запропонуйте нехитру гру-прибирання. Коли потрібно скласти свої іграшки до коробки чи ящика, застелити ліжко, укласти пупсиків на місця.

Прибирання-читання

Іноді для прибирання потрібно запасатися… книгами. Так-так, поки дитина прибирає свої стіл, кімнату чи миє посуд, ви у цей час читайте йому цікаві книги. “Гаррі Поттер”, “Володар кілець”, “Таємничий острів”, “Навколо світу за 80 днів” – прекрасно для цього підійдуть.

Не лайте дитину за безлад. Іноді вона може просто не розуміти, як це все прибрати. Допоможіть їй, поговоріть.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *