Як навчити сина дружити з дівчатками

Як навчити сина дружити з дівчатками
Як навчити сина дружити з дівчатками

«УЮТ» №16-2019

Батькам варто пояснити сину, як можна, а як не варто поводитися з дівчатками, з якими він хоче дружити чи має симпатію.

Стусани і штовхання – неприпустима поведінка незалежно від мотивів. Тому дівчаток не можна штовхати, смикати за кіски, щипати і т. п.

Батькам варто сина вчити простому «Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе»: «Тобі сподобається, якщо дівчинка, висловлюючи симпатію, почне тебе штовхати і дражнити? Що ти подумаєш про цю дівчинку?»

Учити ставитися до дівчаток так само, як до хлопчиків. Тобі хочеться подружитися з іншим хлопчиком, що ти будеш робити? Швидше за все, ви знайдете якісь спільні інтереси, – може, вам подобаються однакові мультики, ігри, іграшки тощо. Коли хлопчики хочуть дружити, вони потенційно не «смикають за кіски» один одного.

Виховувати в дитині право на «ні» і повагу до чужого «ні». Якщо в сім’ї дитини у відповідь на його відмову або на вираз небажання починають умовляти, то й він буде вести себе так само з іншими дітьми.

Якщо ваш хлопчик у вас на очах у відповідь на дівчаче «не хочу» продовжує чіплятися до неї, варто втрутитися: «Якщо вона не хоче з тобою гратися, нічого не поробиш. Я розумію, що це прикро, мені б теж було сумно, але грайся з іншими або сам».

Ми не можемо вберегти дітей від усіх образ і розчарувань. І не повинні уберігати, тому що розчарування, невиконані бажання – частина життя. Але ми можемо допомогти дітям пережити це, а досягнення й успіх – допомагати організовувати у світі спорту, у командних іграх, у творчості, навчанні, домашній праці, сім’ї. Якщо є сфера, де дитина «молодець», з неї не виросте «козел відпущення», як бояться деякі батьки.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.