Як навчитися говорити «ні»

Як навчитися говорити ні
Як навчитися говорити «ні»

«УЮТ» №13-2019

• Усвідомлюйте і пам’ятайте, чого хочете ви. Якщо вам надійшло прохання, виконання якогось завдання, а для вас це важко морально або фізично, зупиніться й подумайте, чи хочете ви допомагати. Якщо ні, тоді назвіть справжню причину відмови.

• Не намагайтеся бути хорошою для всіх. Важливо розуміти, що всі ми не ідеальні й іноді просто не можемо виконати ту чи іншу справу. У нас у всіх є інтереси, захоплення, переваги, страхи і проблеми. І вони можуть стати причиною відмов, навіть друзям і близьким. Якщо ми виконуємо чужі прохання, які нам незручні й надто важкі, ми накопичуємо злість і роздратування. Набагато краще відверто поговорити з людиною, яка просить допомоги, чесно пояснивши їй свою позицію, і разом прийти до компромісу.

• Пам’ятайте, що відмовляти нормально. Ніхто насправді не чекає від вас, що ви будете допомагати в 100 % випадків. Ви відмовляєте людям, вони вам, а в наступний раз допомагаєте один одному, і нічого страшного не відбувається.

Якщо невміння сказати «ні» перетворилося для вас в серйозну проблему і у вас ніяк не виходить з нею впоратися, зверніться за допомогою до психолога.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.