Як не переплутати гіпертонічний криз та інфаркт? 

Гііпертонічний криз

«Погляд часу» №26-2019

Гіпертонічній криз – це раптове значне підвищення артеріального тиску від базового рівня (нормального або підвищеного). Загрозу здоров’ю та життю несе значне підвищення АТ (як правило > 220/120 мм рт.ст.), яке ускладнюється смертельно небезпечними станами.

Інфаркт – небезпечний для життя людини патологічний стан, який розвивається в наслідок порушення надходження в одну з областей серця крові. Порушення кровопостачання серцевого м’яза (міокарда) протягом 15-20 хвилин призводить до відмирання тієї області, яка залишилася без харчування. Людина при цьому відчуває сильний біль за грудиною.

Характерні ознаки інфаркту міокарда:

  • Інтенсивний постійний біль за грудиною.
  • біль не припиняється після прийому нітрогліцерина.
  • тривалість болю більше 15 хвилин.
  • холодний, липкий піт,

Від гіпертонічного кризу інфаркт відрізняється сильним і більш тривалим, ніж при гіпертонічному кризу, болем, що характеризується відчуттям тиснення і виникає за грудиною, може віддавати у ділянку під ложечкою, під лопатку, в обидві руки, щелепу, шию.

При гіпертонічному кризу біль у серці, як правило, більш помірний, частіше ниючого, колючого характеру з локалізацією переважно у лівій половині грудної клітки, при цьому особливої пітливості не буває.

Однак визначити, що саме викликало такі симптоми, може тільки лікар.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *