Як не переплутати гіпертонічний криз та інфаркт?
«Погляд часу» №26-2019
Гіпертонічній криз – це раптове значне підвищення артеріального тиску від базового рівня (нормального або підвищеного). Загрозу здоров’ю та життю несе значне підвищення АТ (як правило > 220/120 мм рт.ст.), яке ускладнюється смертельно небезпечними станами.
Інфаркт – небезпечний для життя людини патологічний стан, який розвивається в наслідок порушення надходження в одну з областей серця крові. Порушення кровопостачання серцевого м’яза (міокарда) протягом 15-20 хвилин призводить до відмирання тієї області, яка залишилася без харчування. Людина при цьому відчуває сильний біль за грудиною.
Характерні ознаки інфаркту міокарда:
- Інтенсивний постійний біль за грудиною.
- біль не припиняється після прийому нітрогліцерина.
- тривалість болю більше 15 хвилин.
- холодний, липкий піт,
Від гіпертонічного кризу інфаркт відрізняється сильним і більш тривалим, ніж при гіпертонічному кризу, болем, що характеризується відчуттям тиснення і виникає за грудиною, може віддавати у ділянку під ложечкою, під лопатку, в обидві руки, щелепу, шию.
При гіпертонічному кризу біль у серці, як правило, більш помірний, частіше ниючого, колючого характеру з локалізацією переважно у лівій половині грудної клітки, при цьому особливої пітливості не буває.
Однак визначити, що саме викликало такі симптоми, може тільки лікар.