Як не стати жертвою телефонних шахраїв?

Сучасні пристрої значно полегшують життя людей похилого віку. Однак нерідко з їхньою допомогою багато хто виявляється обдуреним. Не поспішайте вірити всьому, що вам говорять на іншому кінці дроту.

«Ви перемогли в лотереї». Вам телефонують і повідомляють, що ви стали володарем призу. Потім просять відправити підтверджуюче CMC, або ж зробити «внесок» будь-яким способом. Гроші, природно, зникають, а ви залишаєтеся ні з чим.

Наша порада. Якщо ви не брали участь у жодних лотереях, то не можете і стати їхнім переможцем. Отже, повинні розуміти, що у вас просто хочуть виманити гроші.

«Поверніть гроші». Приходять дві СМС-ки. Перша повідомляє, що на ваш рахунок перевели певну кількість грошей, а друга, що це зроблено помилково і всю суму потрібно повернути. Насправді ніхто гроші не переказував і повертати нічого не потрібно. Але ви ж чесна людина.

Наша порада. Завжди контролюйте свій баланс на рахунку. Отримавши таке повідомлення, перевірте рахунок. Якщо у вас не з’явилися гроші, значить просто ігноруйте повідомлення.

«Ваша банківська карта заблокована…» Вам приходить CMC: «Ваша банківська карта заблокована. З питань зняття блокування звертайтеся за телефоном…». А на тому номері вас уже чекають аферисти. Представившись співробітниками банку, вони просять провести під їхнім керівництвом декілька маніпуляцій. У результаті рахунок вашої картки обнуляється. Або ж можуть запитати дані картки і, за лічені хвилини, зняти з неї гроші.

Наша порада. При отриманні таких CMC не телефонуйте за вказаним у них номером, а зв’яжіться з контактним центром банку. Номер його телефону подано на картці. Усі дзвінки за такими номерами, зазвичай, є безкоштовними.

Бережіть себе! Дякуємо, що нас читаєте!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *