Як не стати жертвою аферистів, користуючись банкоматом
Багато пенсіонерів уже давно отримують пенсійні виплати через банкомати. Разом із тим усе більше обертів набирає шахрайство з банківськими картками: списання грошей із рахунку без відома власника, крадіжка паролів і ПІН-код. І жертвою аферистів може стати кожен. До яких хитрощів вдаються шахраї і чи можна від них захиститися?

Основні правила безпеки
Користуйтеся банкоматами, розташованими у відділеннях банків, магазинах, світлих багатолюдних місцях. Там складно непомітно встановити сторонні пристосування.
Уважно огляньте банкомат перед використанням. Якщо помітно невідповідність елементів за кольором або підозрілі деталі, то краще ним не користуватися.
Під час введення ПІН-коду прикривайте клавіатуру рукою. Це допоможе уникнути крадіжки карткових даних за допомогою прихованих відеокамер.
Користуйтеся банкоматом без допомоги сторонніх. Добровільні «помічники» можуть виявитися аферистами.
Запам’ятайте ПІН-код вашої кредитної картки – не записуйте на листочку чи у телефон.
Нікому не передавайте свою банківську карту, не повідомляйте її дані (номер, ПІН-код) навіть фахівцям банку. Банківські службовці не дзвонять клієнтам і не запитують код із картки і вже тим більше ПІН-код.
Користуйтеся смс-повідомленнями по карті. Завдяки цим оповіщення ви бачите всі фінансові рухи: де і коли знімалися гроші. Тому у жодному разі не відключайте смс-інформування.
Як повернути гроші?
Якщо банкомат видав не всю заявлену суму або прийшло повідомлення про зняття грошей із вашого рахунку, яке ви не здійснювали, слід терміново зателефонувати до банку (номер телефону є на звороті картки) і попросити, щоб заблокували картку. Блокування картки банківські співробітники здійснюють за лічені хвилини.
Згідно із законодавством і правилами роботи платіжних систем, банки зобов’язані провести розслідування фактів шахрайства. Якщо провини клієнта немає – повернути йому гроші.
«Погляд часу» №29 -15.07.2021