Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті

В Україні зросла кількість підробленого та контрабандного товару. В основному ним торгують в Інтернет-магазинах. Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті розповів нам Максим Несміянов, експерт спілки захисту прав споживачів.

Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті

«Люди ведуться на низьку ціну. Якщо мобільний телефон в офіційному магазині продають за 25 тис. гривень, то в Інтернеті його можна придбати за 15. Однак і ризики більші. Якщо телефон має заводський брак, то вам ніхто не поверне гроші та не відремонтує безкоштовно пристрій. Бувають випадки, коли гроші за покупку перерахували, але по факту товар не отримали», – пояснює Максим Несміянов.

Поради, як не стати жертвою шахраїв в інтернеті:

  • Купуйте товари в добре відомих і в перевірених інтернет-магазинах.
  • Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.
  • «Перед тим, як купувати товар в Інтернет-магазині, гляньте на їхній сайт. Там, крім номера «гарячої лінії» та електронної пошти, має бути адреса складу чи магазину. Якщо обраний вами товар можна забрати зі складу самостійно, то це добрий знак і це є найкращий варіант. Якщо такого варіанту немає, то ви маєте справу з шахраями.
  • Не робити великих передоплат при покупці в інтернет-магазині.

Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв

Якщо ви стали жертвою шахраїв в інтернеті, перше, що потрібно – звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102, або вирушайте до найближчого відділення, зібравши всі докази факту шахрайства.

Покарати інтернет шахрая в Україні можна за допомогою спеціального органу, який займається розслідуванням інтернет-злочинів. Це Департамент кіберполіції. Використовуючи новітні інформаційні технології, вони намагаються знайти афериста і передбачать покарання за шахрайство в інтернеті.

Уют №5- 27.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *