Як не впасти на льоду: зимові правила безпеки

Як не впасти на льоду
Як не впасти на льоду: зимові правила безпеки

Ожеледь щорічно додає медикам роботи. Переломи, розтягнення і вивихи – це «традиційні» зимові травми. Як не опинитися на лікарняному ліжку у розпал свят і вихідних?

Ходіть правильно. Пересуватися по ожеледі потрібно «твердим» кроком, на трохи зігнутих ногах. При цьому, якщо взуття дозволяє, потрібно немов «врізатися» у лід підбором при кожному кроці. Руки у жодному разі не можна тримати у кишенях – це збільшує ризик падінь і травм. Краще злегка розвести їх у сторону і, таким чином, утримувати рівновагу.
Узимку краще носити рюкзаки, а не сумки через плече, і користуватися гарнітурою для телефонних розмов, не носити важкі сумки. Вільні руки і рівномірний розподіл навантаження допоможе зберегти баланс на слизькій дорозі.

Вчіться падати. Не потрібно боятися падати – потрібно навчитися робити це правильно, щоб максимально знизити ступінь потенційної травми. Тому якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, постарайтеся сісти, зігнувши ноги в колінах і притиснувши підборіддя до грудей, заваліться на бік і одразу після цього перекотіться на спину.
Дуже важливо не виставляти руки і лікті, намагаючись пом’якшити падіння. Це положення, навпаки, робить тіло більш вразливим. Тому якщо ви падаєте назад, то руки намагайтеся направляти вперед, якщо падаєте на бік або вперед – то притискайте руки до тіла.

Не схоплюйтеся. Часто людина, що впала на льоду, намагається якомога швидше встати. Вона робить це різко, тому що не хоче, щоб хтось побачив її лежачою на землі. Але це також може бути небезпечно. Метушливий підйом може закінчитися новим падінням.
До того ж, якщо людина вже щось пошкодила, це може посилити травму. Тому після падіння краще декілька секунд залишатися нерухомим і спробувати зрозуміти, чи всі кістки цілі і чи не крутиться голова. Вставати треба повільно. Бажано попросити допомоги у перехожих.

Ідіть до лікаря. Якщо по відчуттях нічого не зламано і м’язи не розтягнуті, це не означає, що все в порядку. Падіння на лід може стати причиною струсу мозку. Цей стан супроводжується запамороченням і нудотою. У цьому випадку потрібно терміново звернутися до лікаря, як і при сильному ударі чи підозрі на перелом.

Пам’ятайте!

• Проїжджа частина може бути більш слизькою, ніж тротуар, тому перебігати дорогу під час ожеледиці не можна.
• Гладка підошва взуття збільшує ризик падіння, тому вибирайте зимове взуття з рифленою підошвою. Якщо такої немає, то наклейте на підошву тканинний пластир.
• Щоб дозволити собі йти повільно і концентруватися на дорозі, потрібно мати достатньо часу, тому краще вийти з дому раніше, ніж зазвичай.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *