Як не «злякати» нове кохання

Як не «злякати» нове кохання

Головна умова гармонійних нових стосунків – це припинення попередніх. Початок нових стосунків – складний період у житті чоловіка та жінки. Чому складний? За плечима у кожного невдалі стосунки, які з певних причин обірвалися.

Як налаштуватися на позитив і зробити все можливе для того, аби не «злякати» нове кохання?

«Щоб нові стосунки між чоловіком і жінкою були щасливими, необхідно любити й цінувати себе, а також залишити попередні у минулому. Головне – не розпочинати із нещирості та маніпуляції. Формувати нові взаємини дуже непросто, якщо попередній досвід був невдалий, – розповідає сімейний психолог Інга Москалюк. – Обидва партнери мають розуміти, чи готові вони до нових стосунків, чи «зцілилися» від минулих, адже для цього потрібен час. Слід побути наодинці й визначити, що було «не так», чи була довіра та чесність.

Не відпустивши попередні стосунки, які залишили неприємні відчуття і спогади, деякі жінки та чоловіки програмують себе на невдалі нові вже на початку. Вони чекають розриву, висловлюють підозри і недовіру чи навпаки, починають жити за принципом «сильні почуття мені не потрібні», відгороджуючись від бурхливих пристрастей. І такою поведінкою позбавляють себе можливості бути щасливими. Буде помилкою також будувати нові взаємини, аби швидше забути старі. Такі дії зроблять нещасними обох партнерів.

Тому перед початком нових взаємин треба відповісти собі на важливі запитання на кшталт «Чи готова (готовий) я до змін у житті? Що натомість хочу отримати?» Дуже важливо бути чесними з собою, а також із майбутнім обранцем чи обраницею».

У стосунках не настільки важлива зовнішня поведінка, як внутрішній стан кожного. Чоловік, як не дивно, любить, насамперед, свої відчуття поряд із жінкою. Наскільки він буде почуватися чоловіком, настільки й намагатиметься зробити все можливе для обраниці. Жінка теж хоче почуватися жінкою поруч із чоловіком, і тоді вона у ньому буде бачити чоловіка.

Але основна відповідальність за жіночі відчуття належить жінці. Адже здебільшого саме жінки втрачають себе у стосунках, намагаються злитися з чоловіком в одне ціле, позбавляючи себе і його особистого простору.

«Не варто, починаючи нові стосунки, обмежувати своє спілкування з друзями та ріднею, залишати хобі, зациклюватися на чоловікові як на єдиному цікавому об’єкті, – каже психолог. – Жінці необхідно уміти бути відкритою і говорити без натяків про свої почуття, хвилювання, бажання. І про небажання, до речі, також мовчати не треба. А ще слід вчитися бути вдячною, помічати те, що робить чоловік для жінки, приймати, радіти і щиро дякувати.

Жінка та чоловік мають розуміти, що вони дуже різні. А для того, щоб зрозуміти когось, необхідно спочатку зрозуміти себе, свій внутрішній світ. Гармонійні та щасливі взаємини – це важка праця обох».

Чесність – найкращий шлях до взаєморозуміння. Не намагайтеся шукати ідеал, адже всім властиві недоліки. На жаль, у житті не буває без болю та розчарувань. Єдине, що ми можемо для себе зробити, – це намагатися застосовувати негативний досвід собі на користь. Не слід накопичувати у душі образи і тупцяти на одному місці через невдалі романтичні історії. Головне у взаєминах – справжня та взаємна любов, а помилки не перешкода, якщо знати, як їх вирішити.

«УЮТ» №5-30.01.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *