Як очистити сад від хвороб і шкідників?

Як очистити сад від хвороб і шкідників?

Ми розповімо про хвороби та шкідників, які у нинішньому сезоні особливо активно атакують сади, а також про заходи боротьби з ними.

Парша яблуні та груші

Дощова і прохолодна погода сприяє розвитку багатьох грибкових хвороб. Великої шкоди яблуні і груші при таких погодних умовах заподіює парша. Збудник хвороби зимує на опалому листі та гілках, а потім уражає плоди. Чорні точки від таких пошкоджень добре помітні на плодах. У перші теплі дні після сильного дощу дозрілі спори розсіюються по саду, заражаючи молоде листя.
Заходи боротьби. Навесні слід обприскати пристовбурні круги дерев 7 %-м розчином сечовини (700 г на 10 л води). При розпусканні бруньок обробіть дерева 3 %-ю бордоською рідиною, а після цвітіння – цим же препаратом, але вже 1 %-м.

Курчавість листя персика

Якщо ви побачили, що листя на персиках почервоніло і стало зморшкувате, значить, його вразила курчавість листя. Хвороба вражає листя і молоді пагони, викликаючи їхню деформацію. Хворе листя осипаються вже у кінці травня-початку червня, а дерево слабшає, із нього починає текти глей.
Заходи боротьби.
Слід провести дві обробки 1 %-м розчином мідного купоросу з інтервалом між ними не більше 4-5 днів.

Зелена цикадка.

Це метелик розміром 5,5-9 мм зеленого кольору з жовтою голівкою і чорними точками на тімені. Личинки з’являються з яєць, відкладених восени, у квітні-травні і перетворюються на дорослі особини до серпня. Шкідник паразитує на яблунях, грушах, сливах, персиках, смородині та малині.
Цикадка висмоктує соки з молодих рослин. Це веде до уповільнення їхнього розвитку, а часто і до загибелі рослин. Крім того, шкідник є переносником вірусних захворювань, зокрема, ципоспороза.
Заходи боротьби. Регулярна прополка саду, видалення пошкоджених гілок і зайвої порослі. Обприскування навесні і влітку хімічними препаратами фозалоном або фосфамідом.

Суничні довгоносики.

Існує кілька видів кореневих суничних довгоносиків, але найчастіше зустрічається сірий довгоносик, коричнево-сірий, зі зрощеними надкрилами, а також чорний скосар – блискучий, чорний, із розвиненими крилами. Зимують у довгоносиків і личинки, і жуки. Жуки об’їдають листя суниці садової з країв, а личинки підгризають коріння і кореневу шийку. Із  личинок, які перезимували, до середини липня розвиваються жуки. Личинки довгоносиків можуть сильно пошкоджувати коріння суниці, що призводить до ослаблення і загибелі рослин.
Заходи боротьби. Обприскати кущі препаратом «Карате», дотримуючись інструкції. При невеликому поселенні шкідників можна використовувати полин. 1 кг сирого чи 0,5 кг сухої подрібненої сировини заливають 10 л води, витримують протягом двох діб, кип’ятять 1 год. і настоюють ще 2 год. Відвар проціджують і зберігають у темному приміщенні. Обприскують полуницю від довгоносиків перед цвітінням або після нього.

Мільдью.

Одним із найбільш поширених захворювань винограду вважається мільдью, або борошниста роса. Воно вражає всі зелені частини рослини – листя, ягоди, пагони. Перша ознака – поява на верхній частині молодого і на дорослому листі, так званих олійних плям округлої форми. У вологу погоду з нижнього боку на плямі утворюється білий борошнистий наліт. Уражене мільдью листя швидко опадає. Потім хвороба може перейти на суцвіття (чи грону), що дуже небезпечно для урожаю.
Заходи боротьби. Вирощування комплексно стійких сортів столового винограду, таких як Ляна, Восторг, Лора, Подарунок Запоріжжю. Також слід зміцнювати кущі агротехнічними методами: мульчувати ґрунт, своєчасно вносити калійно-фосфорні добрива, видаляти пасинки.

«Вино» з кульбаби

Крім хімічних, існує чимало природних препаратів, які дозволяють скоротити чисельність шкідників і хвороб, а часто навіть повністю від них позбутися. Одним із таких універсалів вважається настій кульбаби. Розчин допомагає від попелиць, кліщів, яблуневої медяниці, цикадок і довгоносиків.
Для приготування розчину необхідно 400 г подрібнених коренів або 600 г свіжого листя рослини настояти 2 год. на 10 л теплої (але не вище 40 градусів) води і процідити. Рекомендується провести два обприскування рослин влітку і два – восени. Слід врахувати, що заготовлене коріння кульбаби добре зберігаються у піску у підвалі.

 

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber