Як очистити легені

Спробуйте нескладну дихальну гімнастику, а також відвар із вівса чи інгаляції. В умовах поширення COVID-19 така профілактика набуває особливого звучання. Адже будь-яка застуда, що вражає дихальні шляхи залишає в легенях своєрідні сліди, від яких бажано періодично позбуватися.

Отже, що можна робити?

Дихальна гімнастика

Це комплекс спеціальних вправ, які дають легеням поштовх зсередини за допомогою правильного дихання. Деякі вправи складні, для їх освоєння потрібні місяці, а то й роки. Деякі прості й цілком доступні будь-якому охочому почистити свої бронхи й легені природним способом. Тут важлива регулярність виконання (щодня 8-10 разів).

Ось проста вправа

Дихальна гімнастика

Прийміть вертикальне розслаблене положення. Зробіть повний глибокий вдих, вдихаючи приблизно 2-3 сек., затримайте дихання (у середньому на 4 сек.) – і видихніть із напором частину повітря носом. Потім затримайте дихання ще на секунду і повторіть видих – і так доти, доки в легенях не залишиться повітря з першого глибокого вдиху.

Порада: перед початком вправи обов’язково добре провітріть кімнату. Слідкуйте за своїм станом, спочатку з незвички може виникати запаморочення.

Очищення вівсом

1 скл. звичайного неочищеного вівса помістіть у невелику каструлю і, додавши кілька склянок води, варіть на невеликому вогні, помішуючи, доки вся рідина випарується.

Потім протріть овес крізь сито і з’їдайте цю кашку без спецій перед кожним вживанням їжі.

Чищення бронхів розпочнеться приблизно через тиждень. Тут головне – послідовність, тому намагайтеся не пропускати жодного дня.

Порада: овес корисний також для шлунку, вживайте його до 3 разів на день упродовж тижня.

Трав’яні настої

Їх можна не тільки пити, а й дихати парою, роблячи цілющі інгаляції. Це допоможе впливати безпосередньо на бронхи.

Дуже корисний відвар фіалки і материнки. Їх продають у будь-якій аптеці. По 1 ст. л. кожної трави засипте в маленький чайник для заварювання і, заливши окропом, настоюйте 2-3 год. Потім настій ретельно процідіть, розділіть на три рівні порції і випийте їх упродовж дня. Трави вживають курсом протягом місяця.

Інгаляція
Інгаляція

Для процедури не потрібне спеціальне устаткування, згодиться звичайна каструля, у якій ви прокип’ятите спеціальний трав’яний збір, призначений для інгаляцій.

Потім, накрившись рушником, посидьте над відкритою каструлею, вдихаючи гаряче, просочене травами повітря. Лікарі можуть виписати рецепти потрібних зборів, підкажуть, як очистити бронхи швидше.

Окрім того, існують продукти, що сприяють очищенню легенів, наприклад, яблука, часник, ананаси.

«Погляд часу» №39-24.09.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *