Як очистити воду в домашніх умовах під час війни

Як очистити воду в домашніх умовах під час війни

У відкритих ємностях вода може зберігатися не довго і там можуть розвиватися бактерії та хвороботворні мікроорганізми. Якщо вода довго стоїть, вам треба її продезинфікувати.

При кип’ятінні бактерії гинуть. Кип’ятити треба 5-10 хв.

Воду із криниці чи бювету потрібно теж кип’ятити. У крайньому випадку можна збирати сніг або дощову воду.

Воду з відкритих джерел можна брати лише у тому випадку, якщо абсолютно ніяких джерел більше немає, і то, не можна брати з річок у містах, у які потрапляють усі стоки. Така вода не буде придатною для пиття навіть після дезинфекції.

Відстоювання і заморожування води не є ефективним. Це може трохи додатково очистити воду, однак не позбавить шкідливих сполук, мікроорганізмів, тощо.

Для фільтрації можна використати звичайні побутові фільтри. Вони ефективно працюють, видаляючи усі речовини, які зумовлюють неприємний запах, але не видаляють мікроорганізми.

Можна самостійно виготовити фільтр для води, наприклад, із пластикової пляшки, знизу закрити її марлею, потім шар піску, а потім – шар вугілля. Активоване вугілля можна зробити власноруч: звичайне деревне вугілля, яке залишається після багаття, кип’ятити приблизно півгодини із розчином соди, промити добре водою та висушити на сковорідці на вогні. Це і є активоване вугілля, яке дуже добре поглинає усе. З води, в тому числі.

Але очищуватися вода буде лише від сполук, розчинених у ній, а від мікроорганізмів такі фільтри очистити не можуть.

«Уют» №15-07.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *