Як оформити дарчу, якщо подружжя розлучене

Як оформити дарчу
Як оформити дарчу, якщо подружжя розлучене

 

Я з чоловіком розлучена вже багато років. Колись ми разом придбали будинок, у якому я продовжую жити після розлучення. А чоловік поїхав до іншого міста. Ми не спілкуємося. Чи можу я зараз без його згоди оформити дарчу на сина (подарувати йому будинок) який купувався у шлюбі?

Будь-яке рухоме і нерухоме майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один із них не мав із поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Згідно зі ст. 68 Сімейного кодексу України розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу.

Розпорядження майном, яке є об’єктом права спільної сумісної власності, після розірвання шлюбу здійснюється співвласниками виключно за взаємною згодою. Тому для укладення договору дарування нерухомого майна в обов’язковому порядку необхідно нотаріально засвідчену заяву-згоду колишнього чоловіка на відчуження майна, яке є спільною власність подружжя.

Щоб подарувати частину майна, яке належить одному з подружжя і не чіпати частину майна другого з подружжя, необхідно спочатку її виділити із загальної спільної власності і, коли буде позначена конкретна власність або 1/2 частина від нерухомого майна (будинку), тоді можливе дарування. Тільки 1/2 частини без згоди чоловіка.

Але виділення частин відбувається або у судовому порядку, або за обопільною згодою подружжя і фіксується нотаріально посвідченим договором розділу майна подружжя.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *