Як оформити одноразову грошову допомогу малозабезпеченим особам?

Малозабезпечені особи, які отримують пенсію або державну соціальну допомогу, можуть оформити одноразову грошову допомогу, якщо розмір таких виплат у місяці, що передує місяцю звернення, не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Одноразова грошова допомога малозабезпеченим особам

Суми прожиткового мінімуму на 2021 рік встановлені Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» і становлять:

  • із 1 січня 2021 р. – 1769 грн;
  • із 1 липня 2021 р. – 1854 грн;
  • із 1 грудня 2021 р. – 1934 грн.

Розмір пенсії та державної соціальної допомоги на місяць визначається з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії. Одноразова грошова допомога надається у разі тривалої хвороби, смерті близьких родичів, стихійного лиха та інших особливих обставин особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та непрацюючим малозабезпеченим особам, які отримують пенсію чи державну соціальну допомогу.

Для отримання допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам необхідно звернутися за їхнім вибором до регіонального, районного органу соціального захисту населення, або до центру надання адміністративних послуг.

Для отримання допомоги непрацюючі малозабезпечені особи подають такі документи: особисту заяву, копію паспорта, копію пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Допомога надається один раз на рік у розмірі 50 % від встановленого законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на момент звернення).

Органи місцевого самоврядування можуть затверджувати власні програми та порядки для надання одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та непрацюючим малозабезпеченим особам.

«Погляд часу» №26-24.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *