Як оформити спадщину на земельну ділянку

Насамперед необхідно подати у шестимісячний термін заяву про її прийняття.

Як оформити спадщину на земельну ділянку

Заява

Така заява подається особисто державному чи приватному нотаріусу за місцем відкриття спадщини. Місцем відкриття спадщини вважається останнє місце проживання померлого. Якщо ж воно невідоме, місцем відкриття спадщини є місце розташування майна чи основної його частини. Якщо спадкоємець проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, він вважається таким, що прийняв спадщину, незалежно від того, подав він заяву чи ні. Щоправда, можна відмовитися від спадщини. Для цього слід подати нотаріусу відповідну заяву протягом шести місяців.

Податки

Якщо спадщина отримана від члена сім’ї першого та другого ступеня споріднення, то податок платити не потрібно. Якщо спадщина отримана від інших осіб, податок на доходи фізичних осіб встановлено за ставкою 5 % від вартості успадкованого майна.

Вартість земельної ділянки

Щоб встановити, скільки коштує земельна ділянка, отримана у спадок, проводиться її грошова оцінка – згідно із Законом України «Про оцінку земель». Для оподаткування доходу, отриманого внаслідок прийняття у спадщину земельної ділянки, використовується його нормативна грошова оцінка. У виняткових випадках, коли нормативна грошова оцінка земельної ділянки, що передається у спадок, не проведена й отримання виписки з технічної документації неможливе, що підтверджується відповідним документом, нотаріус може зажадати проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки.

Документи, які потрібні для оформлення спадщини на земельну ділянку:

  • документ, що засвідчує право власності спадкодавця на земельну ділянку (наприклад, державний акт на землю чи виписка з Державного реєстру прав на нерухоме майно) і/або пай (сертифікат на право на земельну частку (пай) єдиного зразка);
  • свідоцтво про смерть спадкодавця;
  • паспорт особи, яка отримує спадок, і її ідентифікаційний код;
  • заповіт або документи, які є доказом родинних зв’язків зі спадкодавцем;
  • документи, що підтверджують місце відкриття спадщини. Наприклад, довідка про реєстрацію місця проживання чи місця перебування. У 2020 р. отримання такої довідки є адміністративною безкоштовною послугою.

Якщо всі документи в порядку, нотаріус зобов’язаний видати спадкоємцям свідоцтво про право на спадщину.

 «Погляд часу» №38-17.09.2020

Читайте також: Претенденти на спадщину

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *