Як оновити керамічну плитку?

Згодом керамічна плитка втрачає свій первісний вигляд. Але змінювати її на нову дуже дорого і клопітно. Та й до чого – плитку можна відреставрувати своїми руками.

Як оновити керамічну плитку?

1. Спочатку очистіть плитку від забруднень за допомогою мийних засобів та щітки. У важкодоступних місцях, у кутах, скористайтеся старою зубною щіткою.

Протріть поверхню плитки м’якою ганчірочкою, змоченою розчином оцту, – це додасть блиску.

2. Очистіть міжплитні шви. Якщо виявили сліди грибка, обробіть шви засобом видалення накипу, а через 10 хв. змийте. Жорсткою губкою нанесіть розчин оцту. Дайте швам просохнути.

3. Спеціальним маркером для міжплиткових швів оновіть білі шви. Для оновлення кольорових робіт використовуйте спеціальні шовні фарби.

4. Якщо у швах з’явилися сколи, які не можна замаскувати маркером, видаліть шпателем стару затирку. Тут, можливо, доведеться користуватися особливим засобом для розчинення цементних засобів.

Після очищення промийте міжплиткові шви теплою водою з милом і добре просушіть. Нанесіть на шви ґрунтовку.

Після її висихання заповніть шви затиркою за допомогою шпателя. Щоб плитка виглядала акуратно, видаліть надлишки затирання вологою губкою. Дайте затирці висохнути.

5. Якщо плитки тріснули, замініть їх. Просвердліть поряд із тріщиною кілька отворів і видаліть плитку частинами за допомогою долота і молотка. Потім зіскребіть старий клейовий розчин і зметіть щіткою пил із місць, де відсутнє облицювання.

Відновлюючи обробку, простежте за тим, щоб усі плитки були на одному рівні. Через добу заповніть шви свіжою сумішшю затирки і просушіть.

Федір Ярило

«Уют» №29-14.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *