Як отримати допомогу по догляду одиноким особам старше 80 років?

В Україні передбачено надання допомоги по догляду за одинокими особами, які досягли 80-річного віку. Як отримати допомогу і кому даний вид допомоги не надається, – розповіли в Міністерстві юстиції України.

Допомога одиноким особам старше 80 років

Нагадаємо, що одинокими вважаються особи, що не мають працездатних родичів, які за законом зобов’язані їх утримувати.

Як підтвердити право на отримання допомоги?

Підтвердженням належності до одиноких осіб, які мають право на таку допомогу, є:

  • інформацію про відсутність працездатних родичів (незалежно від місця їх проживання), які, згідно з українським законодавством, повинні містити і надавати підтримку особам старше 80-річного віку;
  • інформацію про склад сім’ї (вказується в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги).
Скільки грошей дадуть?

Державна соціальна допомога на догляд встановлюється у розмірі 40 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Станом на жовтень 2020 р. розмір допомоги по догляду для вищевказаної категорії осіб становить 684,80 грн. Зазначимо, що розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність із 1 липня 2020 р. становить 1712 грн (1712 грн х 40 % = 684,80 грн).

Які документи необхідно подати?
  • Заява за формою, встановленою Мінсоцполітики (при подачі заяви пред’являється паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, трудова книжка).
  • Інформацію про склад сім’ї чи про віднесення особи до одиноких осіб, зазначається в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги.
  • Медичний висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що особа потребує постійного стороннього догляду (видається в лікарні за місцем перебування на обліку у сімейного лікаря чи за місцем перебування на медичному обслуговуванні).

Для призначення соціальної допомоги заява подається заявником особисто, поштою або через представника, який діє на підставі виданої йому нотаріально завіреної довіреності.

Кому допомогу не призначать?

Зверніть увагу, що допомога не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовуються витрати на догляд відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а також іншим особам за вчинення догляду, за якими виплачується компенсація на догляд, у тому числі призначені соціальні послуги чи щомісячна компенсація по догляду за престарілою людиною.

«Погляд часу» №42-15.10.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *