Як отримати гарний урожай озимої моркви

Посадка на зиму дає можливість отримати ранній урожай – морква готова до вживання вже на початку літа. Такі коренеплоди довго не зберігаються, але зате виростають великими і рідше стають жертвами комах і хвороб.

Гарний урожай озимої моркви
За якими правилами здійснюється посадка моркви восени під зиму?

Виберіть для моркви найбільш тепле місце, розташоване рівно щодо горизонту. Не саджайте моркву на одному місці два рази поспіль. Поганими попередниками будуть також петрушка і кріп.

Обрану ділянку необхідно глибоко перекопати, внести у ґрунт поживну суміш: на 1 м² площі внесіть чверть відра перегною, додавши до нього попередньо 25 г суперфосфату і 10 г калійної солі. Свіжий гній у цьому випадку категорично не підходить, оскільки коренеплід вийде корявим.

Морква не любить важкого ґрунту, тому на ділянку з такою землею потрібно додатково внести пісок або підгнилу тирсу. У кислу землю додайте золу. Розпушування ґрунту після перекопування обов’язкове.

Для посадки восени потрібна грядка заввишки не менше 15 см. До жовтня земля повинна насититися вологою і трохи осісти. Це вдалий час для створення борозен під посадку моркви на зиму.

Спочатку гарненько розпушіть ґрунт граблями. Восени борозни для закладки насіння робіть глибше, ніж навесні. У важких глинистих ґрунтах дотримуйтеся глибини у 1 см, у легких – до 5 см. Відстань між рядами – 15-20 см. Готові до посадки борозни накрийте і залиште так приблизно на місяць.

Закладають насіння в землю  коли потепління малоймовірне. На відміну від весняної посадки, посів моркви перед зимою не вимагає попередньої обробки насіння. Його не можна опускати в землю мокрим, а намокне і розбухне воно вже під дією опадів.

Дистанція між окремими насінинами – 10 см. Присипте їх підготовленою просіяною землею упереміш із торфом або піском і утрамбуйте, щоб весняні потоки води їх не змили.

Успіх вирощування моркви при посадці восени під зиму багато в чому залежить від сорту. Зупиніть свій вибір на холодостійких і скоростиглих сортах.  

«УЮТ» №40-01.10.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *