Як пазли розвивають дитину

Складанням зображень з окремих фрагментів захоплюються і дорослі, і діти. Медики зазначають користь цього заняття для людей незалежно від віку. Розглянемо, чим корисні пазли для дітей, і як вибирати головоломки за віком дитини.

Як пазли розвивають дитину
Дрібна моторика

Складаючи зображення з невеликих фрагментів, дитина вчиться координувати рухи. Розвиток сенсорики, дрібної моторики допомагає розвиватися мовному центру, відділам мозку, які в подальшому використовуються при читанні і писанні. Гра в пазли – профілактика дислексії та дисграфії.

Просторове мислення, пам’ять, фантазія

Дитина, збираючи картинку, співвідносить частину і ціле. Корисно ускладнювати завдання – давати малюкові складати пазл по пам’яті, щоб він дивився на початкове зображення тільки у крайньому випадку.

Посидючість і акуратність

Використовуючи пазли, можна в ігровій формі привчати малюка доводити розпочату роботу до кінця. Головоломка зручна тим, що дитина наочно бачить результати своїх зусиль після кожного кроку.

Самостійність

Освоївши принцип складання пазлів за допомогою дорослих, малята охоче продовжують діяти самостійно. Похвали з боку батьків стимулюють дітей братися за вирішення більш складних завдань.

Комунікативні навички

При складанні великих пазлів у компанії друзів, із братом або сестрою, батьками чи іншими родичами, дитина вчиться працювати в команді, координувати свої дії з діями інших людей.

Взаєморозуміння з батьками

Успішний розвиток малюка неможливий без щільного емоційного контакту з рідними людьми.

«Уют» №20-13.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *