Як перестати постійно читати новини

Постійно перевіряючи новини та фокусуючись на поганих подіях, ми вганяємо себе у ще більший стрес. Як залишатися в курсі всього з меншою шкодою для здоров’я?

Як перестати постійно читати новини

Якщо ми читаємо тільки погані новини про напад росії на Україну, то приходить зневіра, гноблення, розпач; у результаті ми продовжуємо шукати хороші новини, не відпускаючи телефону. Чому це погано відбивається як на емоційному, так і фізичному здоров’ї і що робити – у своєму інстаграмі розповіла психотерапевт Надія Ширій.

Чому погані новини шкодять здоров’ю? У новинах ми намагаємося знайти заспокоєння, звичайно, якісь новини нас заспокоюють, але загалом ми залишаємося у постійній напрузі, яка відбивається й на нашому тілі. Ми відчуваємо цілий спектр емоцій та тілесних відчуттів. Зрештою мозок постійно отримує сигнал про небезпеку, вганяючи нас у стрес ще більше.

Якщо новини хороші, ми хочемо себе у цьому запевнити ще раз, закріпити цей стан, але ми в стані війни, тому одні новини будуть обнадійливі, другі дуже скорботними. На жаль, це реальність. І нам важливо прийняти це.

Такий потік інформації постійно посилатиме в мозок сигнал небезпеки, високої невизначеності в майбутньому, а це негативно впливає на наш емоційний стан та поведінку. Ми хочемо знати, що далі та мати хоч трохи контролю. Але війна щоденно вносить свої корективи.

Як читати новини та не впасти у депресію? Що ж робити? Нам важливо розуміти наші власні можливості впливу, а решту – відпускати.

  • Спробуйте простежити за своїм станом, як ви почуваєтеся, коли більшу частину дня в новинах і не займаєтеся тим, що для вас важливо?
  • Щоб бути в курсі подій, але водночас не «залипати» у смартфоні чи ноутбуці весь день, свідомо виділяйте певний час на новини. Наприклад, вранці, в обід та ввечері по 15 хв. або якусь вибірку новин перевіреними каналами.
  • Спрямовуйте свою тривогу в корисне русло, яке підтримає вашу родину, рідних, країну.
  • Зрозумійте, що кожен із нас зараз виконує свою функцію у війні проти рф. І для того, щоб бути корисним, не обов’язково бути на передовій.

«Погляд часу» №24-09.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *