Як перевести дачу у житловий будинок

дача

Для реєстрації місця проживання у дачному будинку власнику потрібно перевести будівлю у категорію житлової.

В Україні місцева влада безкоштовно переводить дачні будинки у статус житлових. Це правило закріплене у ст. 20 Земельного кодексу України. Головна умова для переведення дачі у статус житлового будинку – будівля повинна відповідати вимогам державних будівельних норм (ДБН).

Які відмінності між житловим будинком і дачею і як перевести дачний будинок у статус житлового?

Житловий будинок призначений для постійного проживання людей увесь рік. Нормативні вимоги до житлових будинків, у тому числі, однокімнатних, прописані у збірнику ДБН В.2.2-15-2005.

Така споруда повинна бути обладнана системами електро-, тепло-, водопостачання, подачею газу на кухню, мати каналізацію і фундамент із гідроізоляцією, відповідати вимогам протипожежної безпеки для будови класу наслідків CCI – незначний.

Дачний будинок – житло для тимчасового проживання у теплий сезон. Нормативні вимоги до дачних будинків прописані у збірнику ДБН 360-92. Інфраструктура життєзабезпечення дачних будинків розташована на ділянці поза будинком.

  • Водопостачання – зі свердловини, колодязя;
  • каналізація – туалет із вигрібною ямою;
  • окреме спорудження для душу;
  • фільтр-колодязь для стоків;
  • електропостачання.

Правила переводу регламентує постанова Кабінету Міністрів України № 321 «Про затвердження Порядку переводу дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки» від 29 квітня 2015 року.

Порядок переведення дачі у житловий будинок

1) Власник дачного будинку замовляє у БТІ технічний огляд будівлі відповідно до норм для житлових будинків.

2) Фахівці БТІ проводять інспекцію і видають висновок про відповідність житлової будови нормам ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки».

3) Власник звертається до місцевої ради з проханням про привласнення дачному будинку статусу житлового.

4) Місцева рада протягом місяця розглядає звернення і видає заявнику дозвіл або відмову. Заявник може провести роботи для виправлення зауважень і знову подати документи для переведення.

5) Власник реєструє у нотаріуса статус житлового будинку для будови на ділянці. Нотаріус вносить відповідний запис про зміну статусу споруди до Державного реєстру речових прав та їх обтяжень.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *