Як перевести дачу у житловий будинок

дача

Для реєстрації місця проживання у дачному будинку власнику потрібно перевести будівлю у категорію житлової.

В Україні місцева влада безкоштовно переводить дачні будинки у статус житлових. Це правило закріплене у ст. 20 Земельного кодексу України. Головна умова для переведення дачі у статус житлового будинку – будівля повинна відповідати вимогам державних будівельних норм (ДБН).

Які відмінності між житловим будинком і дачею і як перевести дачний будинок у статус житлового?

Житловий будинок призначений для постійного проживання людей увесь рік. Нормативні вимоги до житлових будинків, у тому числі, однокімнатних, прописані у збірнику ДБН В.2.2-15-2005.

Така споруда повинна бути обладнана системами електро-, тепло-, водопостачання, подачею газу на кухню, мати каналізацію і фундамент із гідроізоляцією, відповідати вимогам протипожежної безпеки для будови класу наслідків CCI – незначний.

Дачний будинок – житло для тимчасового проживання у теплий сезон. Нормативні вимоги до дачних будинків прописані у збірнику ДБН 360-92. Інфраструктура життєзабезпечення дачних будинків розташована на ділянці поза будинком.

  • Водопостачання – зі свердловини, колодязя;
  • каналізація – туалет із вигрібною ямою;
  • окреме спорудження для душу;
  • фільтр-колодязь для стоків;
  • електропостачання.

Правила переводу регламентує постанова Кабінету Міністрів України № 321 «Про затвердження Порядку переводу дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки» від 29 квітня 2015 року.

Порядок переведення дачі у житловий будинок

1) Власник дачного будинку замовляє у БТІ технічний огляд будівлі відповідно до норм для житлових будинків.

2) Фахівці БТІ проводять інспекцію і видають висновок про відповідність житлової будови нормам ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки».

3) Власник звертається до місцевої ради з проханням про привласнення дачному будинку статусу житлового.

4) Місцева рада протягом місяця розглядає звернення і видає заявнику дозвіл або відмову. Заявник може провести роботи для виправлення зауважень і знову подати документи для переведення.

5) Власник реєструє у нотаріуса статус житлового будинку для будови на ділянці. Нотаріус вносить відповідний запис про зміну статусу споруди до Державного реєстру речових прав та їх обтяжень.

Передплата онлайн
FacebookTwitterPinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *