Як перевірятимуть одержувачів субсидій

Верифікація субсидій

Верифікація одержувачів субсидій допоможе чітко ідентифікувати тих, хто потребує державної допомоги, і виключить зловживання коштами платників податків.
Про це розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко. За його словами, перевірки будуть проходити у кілька етапів.

По-перше, на етапі нарахувань у територіальних підрозділах Мінсоцполітики.

По-друге, на етапі верифікації через дані реєстрів Державної фіскальної служби (облік доходів громадян), Державної міграційної служби (облік міграції фізосіб), Мін’юсту (облік майна), банки (облік безготівкових операцій з оплати цінних покупок).

Вся інформація буде збиратися й оброблятися у Мінфіні.

Це дозволить в автоматичному режимі виявляти субсидіантів, майновий стан яких є сумнівним і потребує додаткової перевірки.

«Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення виявляють потребу і призначають субсидії громадянам. На наступному етапі проводимо моніторинг їхніх заявлених доходів і здійснених витрат, щоб попередити момент, коли громадянин починає обманювати як державу, так і платників податків, прикидаючись неплатоспроможним», – пояснив С. Марченко.

Як зазначив заступник міністра, із тих пір, як в Україні діє система субсидій, системної перевірки одержувачів субсидій не проводилося.

Зараз необхідно забезпечити функціонування системи в автоматичному режимі, створивши запобіжники зловживань для величезної кількості одержувачів субсидій, й антикорупційні – для контролюючих органів.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів вніс зміни до програми призначення субсидій: із наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує доходи, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *