Як перевірити якість води в колодязі

На жаль, вода в колодязях далеко не завжди буває кришталево чистою. Тому рекомендується регулярно перевіряти її якість, здаючи зразки до лабораторії. Однак це можна зробити і самостійно за допомогою таких засобів.

Як перевірити якість води в колодязі

Марганцівка. Забравши з колодязя невелику кількість води, в неї відразу додають трохи перманганату калію, більш широко відомого як марганцівка. Якщо після цього рідина забарвиться у блідо-рожевий колір, значить, з якістю води все в порядку, а ось якщо у води буде якийсь інший відтінок (наприклад, жовтий), тоді є сенс відправитися зі зразками до лабораторії, позаяк пити таку воду не можна.

Чай. Заваривши звичайний чорний чай, його акуратно переливають у прозору склянку, але не до самого верху. Далі беруть призначену для перевірки колодязну воду і додають її до свіжоприготовленого напою (вода при цьому повинна бути холодною). Якщо після змішування у чаю буде приємний персиковий відтінок, можна зробити висновок про те, що вода хороша, а якщо з’явиться осад або напій помутніє, то колодязна вода не придатна для пиття.

Засіб для миття посуду. Невелику кількість взятої з колодязя води наливають у чистий посуд, додають до неї трохи будь-якого засобу для миття посуду і за допомогою соломинки або чистої ложечки збовтують. Якщо піни буде мало або вона взагалі не з’явиться, то це говорить про те, що вода занадто жорстка, а якщо піни багато, значить, показники жорсткості знаходяться в нормі.

До речі, підвищена жорсткість води є свідченням того, що в ній містяться зайві солі та лужноземельні матеріали.

«Погляд часу»  №32-5.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *