Як пережити примхи погоди

Як пережити примхи погоди

Як пережити примхи погоди: поради для метеозалежних людей.

Хто у групі ризику?

У кожного третього жителя планети спостерігаються неприємні симптоми. Серед жителів міста, чутливих до погоди, приблизно на третину більше, ніж серед сільських мешканців. Найсильніше погодні аномалії діють на людей, що мають хронічні недуги: бронхіальну астму, артрит, ревматизм, серцеві захворювання, тиск. Ті, хто переніс струс мозку, страждає вегето-судинною дистонією або атеросклерозом.

Чим довше живе людина, тим чутливiше реагує на дискомфортнi змiни, у тому числi погоднi. Як правило, перша «реакцiя» на погоду з’являється у 28-32 роки. Коли нi, то у 37-42 роки обов’язково з’явиться! Бо вже у цьому вiцi вiдбувається помiтне зниження фiзичної активностi, вегетативна нервова система з вiком стає все розбалансованiшою.

Що робити?

Перше – заспокоїтися. Швидкість, з якою людина реагує на зміну погоди, залежить від її психологічних особливостей. Таку закономірність з’ясували вчені. Коли людина більш-менш врівноважена, реакція слабша. Здатність до адаптації у нових умовах цілком залежить від стану нервової системи людини.

Першим кроком у боротьбі з метеочутливістю має стати самозаспокоєння. Займіться фізичною активністю: більше гуляйте або, наприклад, підіть на йогу. Це знизить рівень тривоги.

При зниженому тиску випити солодкої кави, якщо немає протипоказань, чаю з елеутерококом. Якщо розболиться голова, допоможе спазмолiтичний засiб або ж ацетилсалiцилова кислота – аспiрин (завдяки цьому покращується прохiднiсть судин, що позитивно впливає на кровопостачання). Таблетка ацетилсалiцилової кислоти є помiчною і при болю у суглобах, що виникає перед змiною погоди.

Якщо ви не спортсмен, у днi метеобур уникайте перевантажень, не напружуйте i без того серцево-судинну систему.

Не працюйте на голодний шлунок, бо це теж негативно впливає на циркуляцiю кровi. Але їжа має бути легкою, нежирною, менше м’яса – бiльше круп, овочiв, фруктiв, аби не пiдсилювати кровообiг.

Вживайте елеутерокок: зранку на третину склянки майже гарячої води додати 1 ч. л. чи пiвложки елеутерококу (вiн абсолютно не шкодить у невеликих кiлькостях людям із високим тиском). Настоянка женшеню на початку свiтлового дня теж годиться.

Доцiльно вживати полiвiтамiни з мiкроелементами, аби створити у кровi високу концентрацiю вiтамiну С (можна саму «аскорбiнку»). Непогано збiльшити споживання вiтамiну Е, бо вiтамiни С та Е вiдiграють вирiшальну роль в обмiнi речовин, котрий при змiнi погоди уповiльнюється.
Але найефективнiше – контрастний душ зранку (вiд теплiшого до холоднiшого) i на нiч (вiд холоднiшого до теплiшого), хто любить – обливання холодною водою, точковий масаж (голови, потилицi, лопаток – для нормалiзацiї венозного кровообiгу), гiмнастика, плавання, тренажерний зал, раз на тиждень парна чи сауна – це активна атака на змiцнення iмунної реакцiї органiзму i ваш захист вiд сюрпризiв погоди.

 «УЮТ» №8-20.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *