Як під час війни повернути дітей до звичайного життя

Лікар Євген Комаровський розповів, хто має розповідати дітям про війну і дав поради батькам, як поступово повернути малечу до звичного життя. За словами експерта, під час війни дорослим слід бути конструктивними і говорити з дітьми не так, як раніше.

Як під час війни повернути дітей до звичайного життя

– Насамперед маю наголосити на тому, що в подібні моменти з дітьми мають говорити лише ті, кому вони довіряють максимально. У моїх онуків гарні тісні стосунки з батьками, тому про війну говорив із ними не я. Головне, під час такої розмови – зберігати спокій та називати речі своїми іменами.

Експерт зауважує, що діти спостерігають за дорослими і копіюють їх, тому головна задача всіх батьків – тримати себе в руках.

Крім того, Комаровський дав пораду дорослим, чи потрібно змушувати дітей навчатися, займатися буденними справами чи їсти кашу, якщо ті відмовляються це робити.

– Війна – це час, коли працює головний закон педагогіки. А він про те, що розумні дорослі вчать чомусь своїх дітей. Адже діти мають менше знань і досвіду, ніж ми, тому не діти встановлюють правила поведінки, а саме дорослі. Зараз той час, коли дискусій між поколіннями не має бути взагалі! Війна – важкий іспит для всіх як морально, так і фізично. Тож кожен із нас по можливості повинен підніматись і поступово повертатися до звичних справ і розваг. Це допоможе покращити психологічний стан і стосунки в родинах.

Якщо це безпечно – ходіть до парків, скверів чи зоопарків. Намагайтеся по можливості повертатися до звичок мирного життя – до прогулянок, спілкування, ігор. А ще не зайвим буде прибрати зі спілкування з дітьми слово «війна», краще говорити про добро, – наголосив Євген Комаровський.

«УЮТ» №18-28.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *