Як підготувати малину до зими

Як підготувати малину до зими
Як підготувати малину до зими

Питання морозостійкості малини напередодні зими хвилює багатьох садівників-любителів. Морозостійкість – це здатність рослин виживати в період короткочасних заморозків і тривалих зимових морозів. Але суворі зими в нас рідкість. Для нас більш актуальним є питання зимостійкості рослин, тобто здатності протистояти несприятливим умовам зимівлі (зміна погоди, відлиги, що змінюються морозами, тощо).

Для ремонтантних сортів це не принципово, тому що всі пагони восени, як правило, вирізують майже до рівня землі. Але ж не всі так роблять. Та й звичайні сорти малини, що плодоносять на торішніх пагонах, завжди знаходяться в зоні ризику. Зробити їх зимостійкими не можна. Можна тільки захищати від зимових пошкоджень, пригинаючи до ґрунту або вкриваючи спанбондом, плівкою та іншими матеріалами.

А ще можна підготувати малину до зими за допомогою певної агротехніки. Морози і примхи зими вона буде зносити легше, якщо не вносити восени азотні добрива і не надто часто поливати. Адже ріст кущів триває до заморозків, а якщо його стимулювати, то пагони не встигають визріти. І ще одне: в одноразових (літніх) сортів потрібно вчасно вирізати пагони, що відплодоносили.

Олексій Банченко, агроном

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *