Як підгодувати полуницю весною

Підгодовуємо полуницю весною

Перш за все за допомогою секатора треба видалити всі відмерлі листочки, пошкоджені і хворі. Це ті жертви, на які потрібно піти, щоб добитися хорошого урожаю. Якщо біля полуниці вже проросли бур’яни – звісно, треба виполоти.

Отже, після зимового періоду полуницю потрібно підтримати.

Ось що можна зробити

Розвести 3 сірникових коробки сечовини на відро води. Тепер цю рідину проливають 0,5 л на корінь. Більше не потрібно.

Через якийсь час полуницю потрібно підгодувати добривом, яке можна приготувати самотужки. Це деревна чи трав’яна зола. Можна підсипати золу під кущ і змішати її з землею за допомогою сапи. А можна взяти в руки вила і на повний штик прокопати між кущами простір, щоб коренева система продовжувала розвиватися в пухкому і вже поживному середовищі.

Є ще один спосіб. Узяти 10 л води, 0,5 ч. л. борної кислоти,  0,5 ч. л. марганцівки, 2 ст. л. нашатирю, 15 крапель йоду.

У склянці гарячої води розчинити борну кислоту, вилити у відро. Тепер розчинити в склянці води перманганат калію і вилити у відро. Додати нашатир, йод і добре перемішати.

Полити полуницю, кожен кущ обсипати попелом по землі. Зверху попелу полити підготованим розчином по 0,5 л під кущ.

Після цього варто мульчувати ґрунт. Дехто для цього використовує готові рішення, такі як тирса чи аґроволокно (спанбонд). Але можна мульчувати полуницю за допомогою органіки: посипати поверхню ґрунту хвоєю, але не свіжою. Від цього у кущиків полуниці можуть завестися паразити.

«УЮТ» №14-02.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *