Як підтвердити стаж без трудової

Як підтвердити стаж без трудової
Як підтвердити стаж без трудової

Як підтвердити страховий стаж, якщо у трудовій книжці майбутнього пенсіонера немає запису про роботу у певній установі чи на підприємстві?

К. Винник, м. Подольск

При відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі даних, наявних у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, або в інших документах, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки з наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори й угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

Трапляється, що документи про наявний стаж роботи відсутні чи їх неможливо отримати у зв’язку з військовими діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами чи іншими надзвичайними ситуаціями. У таких випадках стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які знали заявника по спільній із ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації чи в одній системі та мають документи про свою роботу за час, відповідно до якого вони підтверджують роботу заявника. Такі випадки розглядаються на Комісії органу Пенсійного фонду України.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *