Як підживити виноград перед укриттям

Для підживлення винограду перед укриттям для кращої зимівлі необхідно внести фосфорно-калійні добрива.

Підживлення винограду перед укриттям

Можна використовувати гранульовані добрива. Їх потрібно розсипати по поверхні ґрунту, провести глибоке перекопування та полив.

Рідкі добрива потрібно пролити в ствольні кола рослин. Для підживлення відмінно підійде розчин суперфосфату (20-25 г) та калійної солі (10 г), розведений у 10 л води. Розчин, що вийшов, витрачають на 1 м² виноградника. До розчину можна додати борну кислоту (1 г) та сірчанокислий цинк (2 г).

Із натуральних добрив можна використовувати просту деревну золу. Вона ідеально підійде, оскільки містить фосфор, кальцій, калій, натрій і магній. Попелу вносимо в сухому вигляді або робимо зольний розчин (300 г золи на відро води) і поливаємо кожну рослину.

Після внесення добрив обов’язково замульчуйте ґрунт!

До яких температур можна висаджувати саджанці

Садити потрібно за 2 тижні до настання стабільних зимових заморозків (тобто постійної мінусової температури в денний час).

Що робити, якщо температура опускається нижче

Короткочасні нічні заморозки (від -5 до -7 °С) не страшні молодим деревам, тому що при посадці вони отримують достатній полив, а також захист у вигляді мульчі.

Якщо ви отримали саджанці плодових дерев, а на вулиці вже встановилася стабільна мінусова температура вдень та вночі, посадковий матеріал краще зберігати у погребі, періодично зволожуючи його.

Однак багато досвідчених садівників висаджують саджанці і в стабільній мінусовій температурі. Це не рідкість! Міцний і здоровий саджанець добре приживається, а навесні рушає у ріст.

«Уют» №44-03.11.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *