Як платити за комунальні послуги під час воєнного стану
З уведенням воєнного стану чимало українців вдавалися у питання, що ж робити з платіжками за комунальні послуги. У Центрі протидії дезінформації при РНБО дали роз’яснення щодо комуналки під час війни.

Як ідеться у пресслужбі відомства, на час воєнного стану жителі України повинні сплачувати комунальні послуги у повному обсязі. Разом із тим, повідомляється, що українці звільняються від усіх санкцій за комунальні борги. Під час війни заморожуються усі пені та штрафи. Тобто, тих, хто не зможе заплатити, не каратимуть. Але рано чи пізно сплатити заборгованість доведеться.
Воєнний стан не звільняє від сплати за комунальні послуги, проте штрафи та пеня не нараховуються, – ідеться у повідомленні Центру протидії дезінформації при РНБО.
Як розповіли у «Нафтогазі», зараз ще немає офіційного рішення, як бути з оплатою комуналки у такій ситуації. Але у компанії і без дозволу Кабміну кажуть: якщо немає можливості заплатити за комуналку, то можна не платити.
«Ми розуміємо ситуацію в країні, але нині ми не отримали офіційної інформації про роботу платіжних систем або банківських відділень. Не виключено тимчасових труднощів з оплатою комунальних послуг. Рекомендуємо оплачувати рахунки по можливості та залежно від ситуації», – відповіли у «Нафтогазі».
Українці можуть отримати компенсацію за комунальні послуги: хто та як
Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розповів про нову програму. Вона передбачає компенсацію комунальних витрат бюджетам громад, які безкоштовно приймають переселенців.
Хто може отримати компенсацію від держави?
Мовиться про ті громади, які безкоштовно прихистили переселенців у будівлях, приміщеннях комунальної форми власності (школах, дитячих садочках тощо).
Які комунальні витрати покриває програма?
Тут ідеться про витрати, пов’язані з постачанням тепла, води, водовідведенням, газопостачанням, покупкою дров, палетів і вугілля.
Що потрібно, щоб отримати компенсацію?
Щоб отримати відшкодування, громадам потрібно подати заявку до військової адміністрації. Також варто надати чеки або скани, які підтверджують оплату комунальних послуг.
Важливо! Це потрібно зробити не пізніше третього робочого дня після звітного місяця.
Військові адміністрації надсилатимуть дані громад до Мінрегіону. І вже ця структура готуватиме акт уряду про виділення коштів.
Коли почне діяти програма?
Наразі мовиться про відшкодування витрат на комунальні послуги, які надавалися з 1 березня 2022 року. Тож на початку квітня громади зможуть подавати свої заявки, щоб отримати компенсації.
«Погляд часу» №10-11.16.03.2022