Як почати відновлювати набуті звички, коли зовсім немає бажання?
Почати відновлювати набуті звички можна покроково. Наш організм та психіка дуже швидко адаптуються до умов і намагатимуться повернутися до звичного існування. Просто не треба їм заважати.

Якщо ви у відносній безпеці та маєте пару кросівок – почніть більше ходити пішки, намагайтеся пробігти по місцевості, розім’ятися на свіжому повітрі. Утім, без бажання, ми не здатні діяти.
Отже, вони повинні таки з’явитися. Ми лише можемо підштовхнути мозок до правильних висновків. Ми повинні відчувати себе у бодай якійсь безпеці: мати прихисток, їжу, позитивне спокійне оточення, змогу подбати про своє здоров’я. Якщо все це є – людина матиме мотивацію на відновлення.
З яких звичок краще почати? Як саме їх синхронізувати у воєнне життя?
Багатьох рятує робота. Адже якщо цілодобово сидіти у новинах, сил та наснаги щось робити не залишається. Думки перетворюються на щось нав’язливе та виснажливе. А це блокує нашу працездатність. Тому працюйте, якщо є можливість.
Щоб повернутися до звичних ритуалів, налаштуйте мозок на це. Наприклад, купуйте каву та смаколики у кав’ярнях, при можливості. Прибирайте вдома та піклуйтеся про близьких. Якщо разом із вами є тварини – ще краще. Адже вигулювання песика також заземлює та відвертає думки від чогось глобального, тривожного та вигаданого.
Почніть планувати день. Навіть якщо здається, що планів нема. Сходити до крамниці, приготувати обід, почитати, пробігтися парком, скласти резюме, написати друзям – це все може бути пунктами вашого плану. Згодом ви помітите, що життя триває попри все. Що сади цвітуть, діти ростуть, хліб печуть. А отже й покинута йога має шанс на повернення у ваше життя.
Юлія Медвєдєва, кандидатка соціологічних наук
«Уют» №22-26.05.2022