Як починається вітрянка у дітей

Як починається вітрянка у дітей і як на початковій стадії відрізнити її від інших захворювань?

Як починається вітрянка у дітей

Дитяча вітряна віспа – це інфекційне захворювання, розвиток якого провокують віруси сімейства герпесу. «Хвороба дитячого садка» – жартома називають це захворювання багато батьків, адже зараження неприємною недугою найчастіше відбувається у стінах саме цієї установи.

Будучи летючим вірусом, вітрянка здатна досить швидко поширюватися від місця знаходження інфікованої дитини в усі суміжні приміщення. Саме тому уберегти свого малюка від червоних цяток батькам, на жаль, не вдасться.

На сьогодні «класична» вітряна віспа залишається одним із небагатьох захворювань, яке можна діагностувати самостійно. До того ж вік дітей, найбільш схильних до цієї недуги, давно відомий – від 2 до 7 років. Примітно, що розносником вірусу хвора дитина стає буквально за один день до того, як на її тілі з’являються знайомі червоні цятки. А ось малюки, які не досягли півроку, заразитися цією хворобою не можуть, оскільки ще в утробі матері отримали необхідні для захисту антитіла.

Із того моменту, як починається вітрянка у дітей, симптоми неприємної хвороби можуть бути наступними:

  • підвищення температури тіла. Нерідко вона може досягати 38 °С, однак збивати її за допомогою ліків не слід, оскільки в такий спосіб організм бореться з вірусом. Якщо ж позначка термометра перевищує 38,5, це означає, що у дитини почалася лихоманка, і без жарознижуючих засобів не обійтися;
  • інтоксикація організму. Основні прояви – напади нудоти і блювоти, запаморочення, алергічні реакції, сильна слабкість і втрата сил;
  • втрата апетиту;
  • головний, суглобовий та м’язовий біль;
  • поява продромального характерного висипу червоно-рожевого кольору по всьому тілу;
  • збільшення шийних лімфатичних вузлів;
  • дратівливість, плаксивість і порушення сну;
  • нежить і загальне нездужання, як при простудних захворюваннях (у деяких випадках).

Останні ознаки в даному списку істотно ускладнюють своєчасне виявлення хвороби, оскільки їх появу батьки та вихователі часто списують на звичайну застуду. Між тим, саме у цей період хвора дитина стає розносником вірусу.

«Уют» №39-23.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *