Як подолати страх під час вагітності

 Як подолати страх під час вагітності
Як подолати страх під час вагітності

«УЮТ» №9-2019

Неймовірні емоції, незвідані відчуття й гарний настрій, який, проте, може захмаритися численними страхами, часто переслідують жінку під час вагітності. Чого дійсно варто побоюватися і які страхи є надуманими?

Страх народити неповноцінну дитину

Це одна з найсерйозніших фобій, яка протягом усіх 9 місяців нависає над майбутньою мамою. Найчастіше цей страх приходить під впливом соціуму, надмірної інформативності та власної помисливості. Зрозуміло, такий ризик існує, але не варто заздалегідь себе накручувати. Не придумуйте малюкові діагноз, дайте це зробити фахівцям. А самі ведіть здоровий спосіб життя і приводів для занепокоєння про здоров’я майбутньої дитини буде набагато менше.

Страх болю

Так, народжувати в більшій чи меншій мірі боляче. У момент появи дитини на світ тіло породіллі зазнає величезних змін. І страх болю цілком виправданий. Але природа мудра – вона дбає про продовження роду. Відчуття болю дуже швидко стирається з фізичної пам’яті жінки. Якби це було не так, навряд чи хтось зважився б на другу і третю дитину.

Страх втратити привабливість

Ламке волосся, тендітні зуби, токсикоз, пігментні плями, варикозні розширення, набряклість, набір ваги під час вагітності й повнота після пологів, хронічне недосипання, нервозність, плаксивість – це ще не повний перелік неприємностей, які можуть статися під час вагітності. Але хіба немає ризику набрати зайвої ваги в повсякденному житті й без вагітності? Або впасти в істерику з приводу з’ясувань відносин із коханим? Хіба ви не висипалися через дискотеки або авралу на роботі? Ваше здоров’я й ваша зовнішність у ваших же руках, а тому не розслабляйтеся й не перекладайте відповідальність за свою красу на майбутню дитину.

Страх материнства

До народження малюка жінка розпоряджалася своїм життям, часом і коштами на свій розсуд. Але з появою нової людини все кардинально змінюється. Молода мама собі вже не належить, і життя ділиться на період «до» і «після».
З цим не посперечаєшся, але хіба це привід для страху? Вдумайтеся: материнство – це найбільше щастя для жінки й реалізація її місії на землі. Боятися слід якраз нереалізованого материнства. А все, що потрібно робити з дитиною, вам підкажуть вчасно підоспілі інстинкти.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *