Як подружити дитину з вітчимом

Сім’ї розпадаються, так буває, на жаль. На шляху зустрічаються нові люди, з якими хочеться пов’язати долю. І це теж добре. Та не рідко трапляється так, що діти від попереднього шлюбу не сприймають вітчима не те, що як тата, а як друга. Як бути у такому випадку?

Як подружити дитину з вітчимом
Знайомте дитину тільки з тим чоловіком, із ким бачите майбутнє.

Так, якщо малюк сьогодні знайомиться з одним вашим шанувальником, завтра з іншим, а післязавтра застає вас із третім, це буде мати ряд негативних для нього наслідків.

По-перше, у дитини не формується почуття стабільності та впевненості в майбутньому.

По-друге, у майбутньому він успадкує таку манеру поведінки та не зможе створити нормальну сім’ю.

По-третє, мама, яка часто змінює чоловіків, у майбутньому втрачає авторитет у дитини і це стає причиною складних відносин.

Вітчим – не батько

Яким би не був біологічний тато, дитині важливо знати про його існування і вам слід сприяти їхньому спілкуванню. Якщо рідний батько не бажає бачитися з дитиною, все одно кажіть малюкові, що він хороший, просто так склалися обставини.

Що стосується вітчима, то у нього дещо інша роль у житті дитини. Так, він може стати йому рідною людиною і близьким другом, але не варто замінювати ним рідного батька.

Не представляйте вітчима як рідного батька

Багато батьків приховують від дітей, що їхній тато – не рідний, тому що вони не пам’ятають біологічного батька. На думку психологів, це бомба уповільненої дії, тому що правда обов’язково коли-небудь спливе, і швидше за все, не в найкращий момент. А це, у свою чергу, може дуже сильно зіпсувати відносини батьків та дітей.

Налагоджуйте стосунки з вітчимом поступово

Не довіряйте виховання малюка вашому новому обранцю з першого дня їхнього знайомства. Їм потрібен час, щоб подружитися і налагодити контакт. В іншому випадку, напруженість спілкування може посилитися і між вітчимом та пасинком або падчеркою ніколи не знайдеться спільної мови.

Дайте дитині час, щоб прийняти нового члена сім’ї

Незалежно від віку, дітей, які познайомилися з майбутнім вітчимом, охоплює чимало емоцій. І більшість із них – негативні. Це і ревнощі, і небажання змінювати щось у житті, і страх того, що вона буде «зайвою» у новій сім’ї. Тому проявіть терпіння і мудрість, щоб налагодити спілкування між новоспеченими родичами. Не чекайте, що дитина відразу полюбить вашого чоловіка, але вимагайте від нього поваги до вибору мами.

«УЮТ» №48-26.11.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *