Як помити кришталеву люстру

Як помити кришталеву люстру

З часом плафони, підвіски й інші декоративні елементи кришталевої люстри починають тьмяніти і не пропускають світло в повній мірі. Це не тільки псує естетичний вигляд кімнати, а й негативно позначається на здоров’ї людини, оскільки значно погіршує зір. Тому необхідно регулярно мити її.

Доведеться кришталеву красуню «викупати». Для миття можна використовувати розчини води з додаванням нашатирного спирту (1 ст. л. на 1 л води) або засобу для миття посуду (1 ч. л. на 0,5 л води). Для ополіскування чистих підвісок згодиться столовий оцет, розведений водою.

При великій кількості знімних деталей, перед тим як від’єднувати їх, сфотографуйте люстру, щоб потім не виникло проблем зі складанням. І не мийте підвіски гарячою водою!

Металеві частини можна очищувати тим же засобом, що й підвіски. Головне, щоб він не містив абразивних речовин.

Бронзові деталі чистять кашкою з нашатирю й зубного порошку, а сліди від мух легко відмиваються ватним диском, змоченим у горілці.

Щоб помити люстру зі знімними підвісками, не знімаючи основи зі стелі, зробіть наступне.

  1. Вимкніть електрику в кімнаті.
  2. Зніміть підвіски, викладіть їх на тканину в рядок одну за одною.
  3. Розчиніть у прохолодній воді (30 °С) нашатирний спирт або мийний засіб та промийте всі деталі. Щоб почистити візерункові виїмки на кришталевих елементах, використовуйте зубну щітку.
  4. Налийте в миску чисту воду, розчиніть у ній оцет, щоб вона була злегка кислуватою. Сполосніть підвіски і викладіть їх на тканину. Потім протріть насухо кожен елемент.
  5. Незнімні елементи почистіть просто на люстрі.
  6. Поверніть назад кришталеві підвіски.
  7. Зачекайте 2-3 год., щоб усі деталі повністю висохли, й лише тоді під’єднуйте електричне живлення.

«Погляд часу» №13-26.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *