Як повернути забуті у поїздах речі

Як повернути забуті у поїздах речі
Як повернути забуті у поїздах речі

«Погляд часу» №15-2019

Що відбувається з речами пасажирів, забутих у поїздах і на станціях, і про те, як можна їх повернути.

Речі, які пасажири забули у поїздах «Укрзалізниці», зберігаються у бюро знахідок на кінцевих станціях поїздів протягом не більше ніж 30 днів. За цей час пасажири можуть повернути забуту у поїзді річ. Про це повідомляють у прес-службі «Укрзалізниці».

Коли пасажир вийшов із поїзда на шляху його проходження і відразу ж помітив, що забув речі у вагоні, він повинен звернутися до начальника тієї станції (вокзалу), на якій вийшов, і написати письмову заяву. У цій заяві необхідно вказати номер поїзда, вагона і місця, а також описати забуті речі і вказати найближчу станцію, на яку пасажир хоче, щоб забуті речі доставили.

Якщо речі були втрачені і знайдені не в поїзді, а на станції, то вони на цій станції і зберігаються. Пасажирам їх повертають тільки після перевірки документів, що посвідчують особу.

Повідомити про забуті чи втрачені на станціях або у поїздах «Укрзалізниці» речі можна до контакт-центру «Укрзалізниці» за безкоштовним телефоном: 0-800-50-31-11.

При отриманні втрачених або забутих речей їх власник повинен сплатити «Укрзалізниці» вартість їх зберігання, пакування, перевезення (за тарифом для багажу), а також оформити розписку про отримання речей із зазначенням постійного місця проживання чи іншого документа, що посвідчує особу .

При виявленні забутих у поїздах і на станціях речей, залізничники складають детальні акти з описом загального вигляду знайдених речей, а також обставин, при яких їх було виявлено.

Залізничники кажуть, що далеко не за всіма знайденими речами звертаються їхні господарі. Так у 2018 році на станції Київ-Пасажирський було знайдено 1269 різних речей, втрачених пасажирами. Господарі забрали тільки п’яту частину з них із бюро знахідок станції.

Найчастіше пасажири у поїздах втрачають мобільні телефони, парасольки й одяг.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.