Як пояснити дитині фразу «не можна»

фраза не можна

Дитяча самооцінка й самолюбство – дуже тонкі поняття в психології дітей. Часом, пояснюючи щось дитині, ми зачіпаємо її і ображаємо неповагою. Як при вихованні дітей не зачепити їх своєю відмовою?

Завжди пояснюйте дитині, чому буде по-вашому і чому ви відмовляєте. Так ви показуєте, що її думка гідна поваги. Пояснюйте до тих пір, поки тема не буде вичерпана. Це не означає, що ви дозволяєте собою маніпулювати.

Дитяче нерозуміння вашого «не можна» непідробне, тому малюк очікує від вас справжні пояснення заборони. Відмовляючи в поясненнях, ви зачіпаєте самолюбство дитини: якщо її нерозуміння не варте пояснень, то її розуміння чого б то не було – також варте дуже мало. І, як наслідок, вона сама теж майже нічого не значить.

Є речі, які важко пояснити і не можна показати на прикладі. Якщо чадо не вірить, що сидіти на підвіконні небезпечно, – є прекрасний вихід. Запропонуйте йому власними руками викинути на асфальт яйце або живу рибу. Це сумний, але дуже ефектний «фокус».

Але є питання, на які точної відповіді немає ні у кого. І якщо вас на цьому «зловили», найдурніше – надутись і зробити вигляд, що «начальник завжди правий».

Погоджуйтеся, якщо зазнали фіаско: іноді діти розумніші за нас, і найкраще, що можна зробити – визнати це. Вам здається дивною така позиція? Тоді спробуйте відповісти самі собі, чому за обідом не можна їсти спочатку третє, потім друге, а вже в самому кінці – перше? Адже в шлунку все це в будь-якому випадку змішується…

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber