Як позбавитися від запаху в пральній машині

Як позбавитися від запаху в пральній машині
Як позбавитися від запаху в пральній машині

Звідки цей стійкий неприємний запах вогкості і цвілі? Причина проста – вода. Чому? Майже всі деталі пральної машинки стикаються з водою, яка при кімнатній температурі стає сприятливим грунтом для розмноження і розвитку цвілевих грибків, бактерій і мікроорганізмів. Найчастіше з цієї причини, з’являється неприємний запах в пральній машині.

Як позбавитися від нього, знає не кожен користувач. У залишках води, на стінках барабана, в шлангах зливу та інших деталях залишаються дрібні частинки сміття, залишки миючих засобів, ароматизатори, якими харчуються мікроорганізми. При недостатньому догляді ситуація тільки погіршується. Сприятливе середовище сприяє активному розмноженню цвілі і грибка.

Основні джерела появи неприємних запахів, викликаних бактеріями та грибками:

  • пральний порошок поганої якості, який не встигає розчинятися у воді (особливо при низькотемпературних режимах прання), осідає на стінках пральної машинки, деталі зливу води і інших, стаючи при цьому живильним середовищем для мікроорганізмів;
  • надлишок кондиціонера або порошку при порушенні роботи дозатора і режиму змивання миючих засобів з контейнера для них;
  • забрудненість контейнера для порошку-кондиціонера;
  • забрудненість канали для подачі порошку і кондиціонера в барабан;
  • забрудненість зливного фільтра і шланга;
  • у баку пральної машини залишається вода, яка при закритих дверцятах люка починає гаснути і видавати неприємний запах;
  • несправність або знос зливного шланга, який стає джерелом неприємних ароматів»;
  • накип на нагрівальному елементі (з налипшими частинками бруду, порошку тощо) – живильне середовище для розвитку деяких видів бактерій;
  • цвіль на гумовій манжеті барабана.
Генеральна чистка

Перед тим як позбавитися від запаху в пральній машині- автомат, необхідно промити барабан з дезінфікуючими або антибактеріальними засобами.

Важливо перед цим вивчити інструкцію по експлуатації приладу. Деякі виробники не рекомендують використовувати хлорвмісні рідини або засоби для очищення подібної техніки. Їх основний компонент може пошкодити покриття барабана або внутрішні деталі приладу.

Після обробки поверхні барабана варто оглянути гумову манжету на наявність на ній темних плям цвілі. При виявленні їх потрібно добре відмити. Якщо цвілі дуже багато, то можна замінити гумовий ущільнювач новим.

Контейнер для порошку і зливний фільтр потрібно ретельно промити і продезінфікувати. На ньому не повинно залишитися слідів порошку. Чистим має бути і канал для змиву засобів в барабан.

Крім того, фахівці рекомендують запустити порожнє прання в високотемпературному режимі при 90 °С. Щоб домогтися максимального ефекту, можна додати  4-5 пакетиків лимонної кислоти (з розрахунку 60 г на 1 літр завантаження). Як правило, вже перша процедура дозволяє очистити тен, стінки бака і деталі пральної машинки від накипу.

Важливо! Після видалення накипу перевірте всі гумові частини пральної машини, особливо гумовий ущільнювач барабана. Під ними можуть бути частинки і камінчики вапняних відкладень. Їх потрібно видалити вручну і протерти манжету чистою м’якою ганчіркою.

Якщо в баку машинки залишається вода, варто перевірити з рівнем, чи правильно встановлено пристрій. Це також впливає на його роботу. Порушення горизонтального рівня може бути причиною того, що вода не повністю зливається з бака. В цьому випадку треба буде вирівняти машинку. Після правильної установки агрегату варто також запустити чищення з додаванням лимонної кислоти. Це найпростіший спосіб.

Коли без фахівця не обійтися?

Перевірити компресор зливу може тільки фахівець. Він же може провести ремонтні роботи по заміні деталі, що вийшла з ладу.

Якщо в машинці і у білизні після прання виявляється запах гару, необхідно перевірити справність нагрівального елемента. У випадку пробою на корпус спіралі тена може відчуватися стійкий запах гару. В цьому випадку доведеться міняти нагрівальний елемент, і цим має займатися фахівець.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *