Як позбутися комарів

Тепла без комарів не буває: нахабно вони пролізать крізь будь-яку захисну сітку і марлеву фіранку й таки вкусять. Як дати їм раду?

Як позбулися комарів

Найперше, що спадає на думку, – спреї, гелі, креми, які можна придбати як в аптеці, так і в магазині. Щоправда, вибирати їх треба обачливо: чим менше в таких засобах «хімії», тим безпечніші вони для дітей і людей похилого віку. Тож уважно читайте склад: домінувати у ньому мають рослинні екстракти й олії.

Зверніть увагу на такі нюанси: за допомогою аерозолів обробляють тільки одяг. Спреї забезпечують захист на 1,5-2 год., гелі й креми – на триваліший період. Проте перед сном їх обов’язково треба змивати з милом, адже все-таки вони токсичні.

Тож як захиститися від комарів уночі? Можна застосовувати спеціальні електричні фумігатори, що отруюють комах завдяки випаровуванню летючих речовин. Водночас піротехнічні фумігатори у приміщенні застосовувати не варто: після підпалювання вони тліють і випускають не дуже безпечні для людей пари.

А можна обійтися домашніми засобами. Відомо, наприклад, що комарів відлякує запах деяких рослин: евкаліпта, анісу, кедрової олії, гвоздики, герані, полину. Тож для захисту можна нанести на шкіру, піжаму, постільну білизну і навіть тюль олії цих рослин. Можна підпалити на жаровні чи в попільничці висушені шишки або гілочки ялівця – від ароматного диму всі комарі повтікають.

Якщо ж комар таки вкусив, не розчісуйте місце укусу, щоб не занести інфекцію. Краще змастіть його спеціальною маззю, яку вам порадять в аптеці. Немає її напохваті – обробіть місце укусу слабким розчином соди, а потім змастіть лимонним соком. Або зробіть компрес із нашатирного спирту (у пропорції 1 : 1 із водою). Також можна змастити місце укусу соком часника, розчином перманганату калію, зеленкою, кашкою з листя м’яти.

У деяких людей буває алергія на комарині укуси: виникають гулі, сип червоного кольору тощо. У такому разі засоби проти комарів треба підбирати за порадою лікаря, адже реакція організму на спреї та креми може бути непередбачуваною.

Ефірні олії від комах-кровососів
  • Комарі. Кориця, цитронела, гвоздика, евкаліпт, герань, ісопу, лаванда, лемонграс, лимон, апельсин, м’ята перцева, м’ята китайська (кучерява), пачулі, розмарин тощо.
  • Кліщі. Цитронела, евкаліпт, лаванда, лемонграс, апельсин, розмарин, шавлія, чайне дерево, чебрець тощо.
  • Мухи. Лаванда, лемонграсу, пачулі, м’ята перцева, розмарин, м’ята китайська, чайне дерево, чебрець тощо.
  • Мошки. Цитронела, евкаліпт, апельсин, пачулі, м’ята перцева, лемонграс та інші ефірні олії.

«Погляд часу» №24-10.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *