Як позбутися гризунів у погребі

Як позбутися гризунів
Як позбутися гризунів у погребі

Прогнати їх зі сховища для урожаю можна народними методами.

• Гризуни не люблять різких запахів рослин, зокрема багна болотного, листя якого містить чимало ефірної олії. Його розкладають у приміщенні та набивають ним нори. Ця рослина, до речі, відлякує також мух і комарів, а якщо перекласти її листям одяг, то й міль.

• Бузину спеціально висаджують у дворі проти гризунів. Не подобається їм також запах пижма, пучечки якого розкладають у погребі. Порошком пижма, до речі, господині притрушують м’ясо, щоб віднадити мух. Сховища по периметру обкладають також полином. Раніше висушеним полином перекладали снопи хліба, щоб захистити від мишей. Та й зараз обв’язують на зиму стовбури дерев.

• Дуже ефективний засіб – свіжий та висушений чорнокорінь. Дієво працює запах м’яти, гілочки якої розкладають на полицях та біля нір. Олією м’яти можна обробити стіни та підлогу. Біля нір та по периметру погреба розкласти сухі квіти ромашки.

• Вважають, що гризуни не люблять запах риб’ячого жиру, мускатного горіха, олії гвоздики, камфори. Ганчірки, просочені ефірною олією цих рослин або риб’ячим жиром, кладуть по периметру погреба чи у нори. Погріб можна обробити гасом, запаху якого дуже не люблять гризуни.

• Перевірений засіб – попіл (відро на 5-10 м²). Луги, що він містить, подразнюють шкіру гризунів.

• Можна змішати будівельний гіпс навпіл із пшеничним борошном. А щоб приманка була спокусливішою, додати трохи олії. Її насипають у блюдце та ставлять поряд ємкість із водою. Коли гризун скуштує таке пригощання, а потім поп’є води, суміш застигне у його шлунку. Можна приготувати суміш негашеного вапна з цукром (1 : 1) або шпаклівки з манкою. А ще миші та пацюки дуже не люблять запаху паленої натуральної шерсті.

• Популярні нині ультразвукові відлякувачі для гризунів. Вони продукують звуки, які людське вухо не сприймає.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *