Як позбутися плісняви?

Як позбутися плісняви
Як позбутися плісняви?

Пліснява – це мікроскопічний грибок, який любить тепло та вологу. Він часто оселяється навіть на синтетичних тканинах. Треба стежити, щоб у приміщенні не було занадто волого, і часто провітрювати його. Пліснява також з’являється, якщо у шафу складають погано просушені білизну, одяг. Навіть після прасування на речах може залишатися конденсат, що сприяє розмноженню грибків. Тому не варто одразу ховати речі у шафу.

Верхній одяг бажано раз на рік просушувати на сонці. Важливо регулярно прибирати у шафі, провітрювати одяг і постільну білизну. Не зберігайте у шафі брудний одяг. Стіна шафи не має щільно прилягати до стіни.

Нашатирний спирт. Розведіть його навпіл із водою, змочіть ватний тампон чи поролонову губку, обробіть поверхню та виперіть у теплій воді з додаванням засобу для виведення плям.

Перекис водню. Придатний лише для білих тканин. Ним обробляють вкриті пліснявою ділянки, залишають на кілька хвилин і перуть, як зазвичай. Для білих тканин (але не делікатних) можна скористатися розчином «Білизни». Якщо дозволяє склад тканини, ефективне виварювання з додаванням невеликої кількості відбілювача.

Кисломолочні продукти. Кисле середовище знищує грибок. Можна нанести на поверхню трохи кисляку й ретельно потерти, а якщо ураження сильне, замочити у ньому речі на ніч. Потім випрати, як зазвичай.

Оцет. Склянку 9 %-го оцту розвести у 10 л води і замочити одяг на годину. Випрати з порошком. Оцет усуне і затхлий запах.

Господарське мило. Натріть ним ділянки з пліснявою і за годину виперіть, як зазвичай.

Лимонний сік і сіль. Змочіть плями плісняви лимонним соком і притрусіть сіллю. Коли висохне, періть, як зазвичай.

Аспірин та горілка. 3 таблетки аспірину розчиніть у 50 мл спирту чи горілки. Нанесіть на плями, злегка потріть, і нехай висохне. Потім періть, як зазвичай.

Сік цибулі. Цибулину розріжте навпіл і втирайте у плями плісняви (або нанесіть кашку з подрібненої цибулі), а потім виперіть.

Перш ніж вдатися до будь-якого засобу, слід випробувати його на непомітній частині виробу – чи не зіпсує тканину. Усі речі після обробки від плісняви та прання треба добре просушити на відкритому повітрі. А полиці та стінки шафи обробити протигрибковим засобом.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *