Як позбутися кліщів на присадибній ділянці

Позбутися кліщів на присадибній ділянці можна і народними методами, так як вони не шкідливі для людей, тварин і рослин на противагу хімічним засобам боротьби.

Починаючи з весни і аж до пізньої осені, однією з проблем тих, хто має присадибні ділянки або ж просто прогулюється парками, скверами та вирушає у ліс, є кліщі. Укус кліща не лише неприємний – ці комахи переносять хвороби, які можуть призвести до розвитку небезпечних захворювань, що можуть бути смертельними як для людей, так і для домашніх тварин.

Звісно, можна купити у спеціалізованих магазинах хімічні засоби від кліщів і обробити ними присадибну ділянку. Однак вони шкідливі для людей, тварин і рослин. Тому краще все ж віддати перевагу природним засобам.

Навести лад на ділянці. Кліщі починають бути небезпечними при температурі 7-10 °С. Тому під час потепління важливо очистити ділянку від опалого листя та іншого сміття, у якому кліщі знаходять собі тимчасовий притулок.

Як позбутися кліщів на присадибній ділянці

Покосити газони. Цей метод вирішує відразу два завдання – догляд за газоном та позбавлення кліщів їх улюбленого місця проживання – високої трави. Косити газон важливо регулярно: це скорочує ризик розповсюдження кліщів і комах-шкідників на ділянці.

Облаштувати садові доріжки. Кліщі мешкають у рослинності, а от серед гравію або між тротуарною плиткою вони не зможуть жити. Тому є сенс облаштувати цими матеріалами садові доріжки і більше пересуватися саме ними, а не ходити по траві.

Зменшити кількість вологих і затінених місць на ділянці. Кліщі воліють оселятися на таких ділянках, а ось сонячні місця не полюбляють.

Створити «кордони» між дачею і лісом. Якщо ваша ділянка розташована неподалік лісу, то для кліщів це справжнє свято. Позбавити їх задоволення приповзати до вас у гості можна за допомогою широкого «кордону» зі щебеню, тирси чи піску, насипаного між вашим будинком і лісовими насадженнями.

Позбутися гризунів. Дрібні шкідники, зокрема миші, здатні потрапляти на ділянку навіть через найменші щілини та переносити не лише небезпечні захворювання, але і кліщів. Тому важливо усунути джерело їх поширення.

Посадити рослини-репеленти. Кліщі бояться запаху пижма, полину, лаванди, чорнобривців, а також таких городніх культур як базилік, розмарин, м’ята, квасоля. До речі, миші їх теж не дуже полюбляють.

Обробити ділянку народними засобами. Деяких абсолютно безпечних для людини розчинів кліщі бояться, як вогню.

Наприклад, тих, у складі яких є часник. Щоб його приготувати, слід подрібнити 4 зубчики часнику, змішати з 1 ст. л. ефірної олії лаванди чи будь-якої олії з хвойної групи і залишити на добу. Потім процідити, додати 1 ч. л. рідкого мила і 2 скл. води. Перемішати. Цим розчином обробити газон із пульверизатора. При необхідності процедуру повторити.

«Погляд часу» №19-11.05.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *