Як позбутися лупи
На початковій стадії з лупою можна впоратися самостійно. Але якщо захворювання запущене і на шкірі голови вже утворилися кірки та мокнуча плівка, необхідно звернутися до лікаря-дерматолога або лікаря-трихолога.

Дійсно вирішити проблему появи лупи допоможуть спеціальні шампуні. До їх складу входять речовини, що запобігають прискореному розмноженню клітин і нормалізують їхній стан, протигрибкові компоненти, засоби, що сприяють розм’якшенню і відторгненню кірки, а також антибактеріальні та протизапальні речовини.
Щоб лікування було успішним, застосовувати шампунь від лупи необхідно таким чином: протягом місяця мити ним волосся 1-2 рази на тиждень. Тривалість лікування завжди визначає лікар, але найчастіше курс рятування від лупи не менше 30 днів.
Крім лікувального шампуню можна користуватися й іншими засобами за доглядом волосся. Однак важливо враховувати, що вони повинні відрізнятися нейтральним pH-балансом для шкіри голови.
Тим, хто страждає від лупи, рекомендується втримуватися від сушіння волосся гарячим феном. Справа в тому, що під впливом високої температури подразнення шкіри голови може посилитися. Тому під час лікування бажано сушити волосся природним шляхом.
Збільшити проблему з лупою здатне і… розчісування. Гребінці та щітки з жорсткими зубчиками впливають на шкіру голови – вони її дряпають. Ороговілі лусочки з кожним розчісуванням розносяться по всій голові, що може спровокувати чергове інфікування шкіри голови і появу запалень.
Важливо переглянути і харчування. Перевагу варто віддавати натуральним продуктам: свіжим фруктам і овочам, кисломолочним і молочним продуктам зі зниженою жирністю. Від усього жирного, копченого та борошняного необхідно відмовитися. За допомогою цієї дієти вдасться нормалізувати обмін речовин, що позначиться як на стані організму у цілому, так і на поступовому зникненні лупи.
У лікуванні від жирної кірки на голові союзником може стати сонце. Помічено, що влітку проблема лупи не така актуальна, як узимку. Частково це пов’язане з тим, що у холодні місяці волосся завжди прикрите теплою шапкою, що перешкоджає проникненню повітря.
Не варто забувати і про те, що стреси, регулярне недосипання і перевтома також провокують це шкірне захворювання. Тому доведеться переглядати як режим дня, так і відношення до роботи та всього, що вас оточує.
«Уют» №27-1.07.2021