Як позбутися пирію без хімії

Серед бур’янів, що швидко розростаються, пирій, напевно, посідає перше місце. Виділяється він своєю живучістю, здатністю пристосовуватися до будь-яких умов. Навіть короткий відрізок кореня пирію може вирости у повноцінну потужну рослину. Проблема ускладнюється тим, що не кожен господар готовий втопити свій город у хімії задля того, щоб вивести бур’ян.

Як позбутися пирію без хімії

Попри всі складнощі, навіть у пирію є слабкі сторони. Цей бур’ян не переносить затінення.

Окрім цього, сидеральні культури – жито озиме, овес, пшениця, люпин, пелюшка, конюшина – здатні витісняти пирій із ділянки. Звичайно ж, існують і хімічні препарати, але питання їх безпечності – дискусійне.

Найчастіше використовують ручний, трудомісткий спосіб боротьби з пирієм. Головне – користуватися не лопатою, а вилами, щоб не пошкодити корені під час обробки ґрунту. Глибина обробки має бути не більше 20 см. Після цього висадити щільно недружні до пирію рослини-сидерати, не затягуючи з часом після оранки. Це допоможе оздоровити ґрунт, створити затінення для пирію та, загалом, оздоровити землю.

Ще одна технологія: потрібно підрізати пирій раз у 20 днів по 3-4 рази. Це робиться для того, щоб рослина не розросталася. Важливо не давати йому виростати вище 10-15 см. Сенс полягає в тому, що для пирію є закономірність – що густіший зелений чуб, то міцніше коріння під землею.

Пирій не переносить затінення, тому ділянка з пирієм навесні застеляється картоном або чорною плівкою і залишається на літо. Так можна позбутися і порослі, й коренів.

На невеликій ділянці можна використовувати мульчування. Окрім цього, рекомендовано висадити разом із пирієм на одній ділянці гречку. Після того, як вона зійде, варто її скосити, але з ділянки не прибирати. Також варто змішати скошені рослини з гірчицею, рапсом, вівсом. Можна використовувати й інші сидерати – рослини, що вирощуються для збагачення ґрунту азотом і запобіганню росту бур’янів.

Опісля, ґрунт варто зволожити й залишити до осені. Коли прийде осінь, землю на ділянці потрібно перекопати. Все це робиться не лише для знищення пирію у вас на городі, але і для спушування ґрунту.

«Уют» №14-6.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *