Як позбутися «загривка»

Багатьом жінкам літнього віку, і не тільки їм, знайомий біль у шиї, коли в ділянці сьомого шийного хребця утворюється так званий вдовиний горб.

Нині ми знаємо причину утворення «загривка» – це відкладається жирова клітковина, яка ущільнює сполучну тканину, формуючи видимий горбик. Боротися з «вдовиним горбом» можна й треба.

Геть перину! Передусім треба переконатися, що утворення на вашій шиї – це саме «загривок», а не щось інше. Серед його ознак хрускіт під час поворотів голови, болі в потилиці й ділянці шиї, поколювання, печіння, оніміння, запаморочення. Що ж робити?

Масаж. Зверніться до професійного масажиста чи залучіть когось із домочадців. Зрештою можна скористатися спеціальним масажером для шиї та спини, головне – робити масаж регулярно.

Як позбутися «загривка»

Один сеанс має тривати не менше як 25 хв., тільки тоді буде досягнуто позитивного ефекту.

Контрастний душ. У ванній робіть контрастні обливання проблемної ділянки. Купіть жорстку щітку з довгою ручкою і щосили розтирайте «загривок» 10-15 хв. Також хороші результати дають розтирання мокрим рушником. Після душу змастіть хворе місце дитячим кремом або пом’якшувальною олією і ще розітріть жирову складку.

Правильний сон. Забудьте про м’які подушки й перину. Спіть на щільній подушці чи валику – так і зморшок на обличчі стане менше. Звісно, спочатку буде не дуже комфортно, однак тіште себе думкою, що це корисно для шиї.

Фізичні вправи для шиї
Фізичні вправи для шиї

Перш ніж почати заняття, потрібно звернутися до лікаря, щоб упевнитися, що ви не маєте зміщення хребців, міжхребцевих гриж, пухлин, вузлів на щитовидній залозі. Захворювань, за яких деякі вправи протипоказані, доволі багато. Утім, найпростіші вправи під силу виконати будь-якій людині.

«Так-так-так». Робимо рухи головою, неначе даємо комусь позитивну відповідь.

«Ні-ні-ні». Рухаємо головою, немовби щось заперечуємо.

«Ай-яй-яй». Голова рухається так, ніби ми чимось незадоволені й кажемо: «Ай-яй-яй, що ж ти наробив…»

Найважливіше: виконувати ці вправи треба з дуже маленькою, ледь помітною амплітудою. Не махаємо головою різко й розмашисто, рухи плавні, ледь помітні. Поступово амплітуду можна трохи збільшити. Виконувати вправи треба щодня по 30 разів кожну.

Ось це, мабуть, найскладніше. Чомусь, тільки-но стає легше, з голови вилітають навіть спогади про вправи та щойно «загривок» починає даватися взнаки, пам’ять одразу ж повертається.

Дуже добре допомагають заняття плаванням. Це найбезпечніший вид спорту і для тих, хто має «загривок», і для тих, кому знайомі проблеми з хребтом.

«Погляд часу» №30-23.07.2020

Читайте також: 2 в 1 – для комфорту та краси

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *