Як позбутися заздрощів?

Як позбутися заздрощів?

Людей, які ніколи не заздрили, немає

Що таке потреба? Це не лише їжа, одяг, почуття та низка інших необхідних складових для життя. Напевно, кожному доводилося зустрічати людей, котрим постійно чогось не вистачає. Вони часто повторюють, що сусід чи знайомий має все, а вони цього не мають. Задовольнивши одну потребу, з’являється інша, це коло ніколи не переривається. Нерідко потребами керує стан тривоги та заздрість.

Потреби відчувають абсолютно всі: багаті та бідні, касири й бізнесмени. Рівень потреб різний, а душевний стан – схожий. Люди, котрі мають недостатньо грошей, постійно відчувають у них потребу, але часто не роблять нічого для того, щоб збільшити дохід. Багаті потребують нових клієнтів, співробітників, постачальників і шукають можливостей розширити й без того вдалий бізнес. Головне – вчасно зупинитися, аби не втратити те, що вже є.

Що породжує наші потреби? Нерідко причиною нових бажань стає несправедливе ставлення до чужого. Адже у всіх різні можливості, вміння та навички. Прикро, але для багатьох звичним почуттям стала заздрість. Заздрісники ніколи не радіють успіхам інших і можуть бути психологічно небезпечними.

Заздрість буває конструктивною та деструктивною. Перша – «біла», і тих, хто заздрять «по-білому», підштовхує до ще більших успіхів. Друга – «чорна» заздрість. Вона належить до негативних почуттів і породжується, коли особа робить все можливе, аби нашкодити успішнішим за неї. Головна причина цього емоційного явища – низька самооцінка. Небажання розвиватися й досягати поставлених цілей змушує людину розчаровуватися у житті. Коли такі люди бачать, що інші постійно рухаються вперед й всі їхні починання вдалі, вони починають підсвідомо вважати себе невдахами.

Деколи причиною заздрощів є певні події дитинства. До прикладу, у школі дитині постійно кажуть, що вона нездара й погано вчиться, а от сусід за партою – відмінник і молодець. Це і буде стартом для комплексів, які проявляться з повною силою у дорослому житті. Заздрість – це слабкість та невпевненість у собі. Насправді це почуття негативне, воно відштовхує успіх і притягує невдачі.

Як позбутися заздрощів?

Слід насамперед зізнатися собі самому, що ви заздрите комусь, а потім намагатися позбутися цього емоційного стану. Важливо зрозуміти джерело заздрощів: хто це або що це. Найчастіше заздрять особистим якостям, яких не вистачає заздріснику. Насправді це дуже непроста психологічна робота. Деколи заздрість настільки сильно вкоріняється у психології людини, що стає причиною агресії, депресії та роздратувань. У таких випадках не обійтися без допомоги фахівця.

Заздрісна людина найбільшої шкоди завдає собі, а не тим, хто поряд. Заздрість – це хворобливий і безплідний стан душі, який завдає неабияких страждань.

Краще злість всередині спрямувати не на руйнування себе або іншого, а на досягнення того чому ви заздрите, цих дуже конкретних речей і ви тоді побачите, що зможете отримати їх теж.

Що ж заважає досягати того, що є «у сусіда»? Найчастіше, це невіра в себе, свої власні сили, в свої можливості, занижена самооцінка. Тут важливо попрацювати над собою.

Що ж робити з заздрістю, як звернути її на свою сторону і зробити своїм найкращим помічником?

  • Поспостерігайте, кому і чому конкретно ви заздрите? Запишіть це.
  • Сформулюйте для себе що саме ви хочете?
  • Запишіть, що ви можете зробити для того, щоб це отримати, досягти.
  • Сформулюйте чітко, що конкретно ви будете робити, щоб мати бажане. Докладного, краще покроково.
  • Приступайте до дії!
  • Хваліть себе за кожен здійснений вами крок в цьому напрямку!

«Погляд часу» №16-16.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *