Як позбутися гігроми

Гігрома на зап’ясті руки

Гігрома – це пухлина, що розвивається у ділянці суглоба. Найчастіше з’являється на зап’ясті або гомілковостопному суглобі. Вона має доброякісне походження і не перероджується на онкологію, однак спричиняє певний дискомфорт і є косметичним дефектом. В особливо запущених випадках гігрома обмежує рухливість у суглобовому з’єднанні.

Однозначно назвати причини розвитку «шишок» лікарі не можуть, але виявлено деякі чинники, що спричиняють появу новоутворень. До них належать:

  • постійний механічний вплив на певну ділянку тіла;
  • кількаразові травми тієї самої ділянки;
  • спадкоємний чинник – гігрома часто розвивається у представників кожного  покоління однієї родини;
  • невдала хірургічна операція;
  • надлишкове виділення синовіальної рідини;
  • постійний вплив на суглоб, що спричиняє появу гігроми, може бути пов’язаний із професійною діяльністю. Це стосується, наприклад, спортсменів, піаністів, праль. Особливо небезпечні у цьому сенсі одноманітні рухи, що створюють навантаження. Така сама ситуація виникає під час носіння неправильно підігнаних протезів або тісного, незручного взуття.

Спочатку гігрома має розмір горошини. Згодом вона росте, але не завжди спричиняє больові відчуття і дискомфорт. Однак у разі перетискання кровоносних судин і нервів з’являється доволі сильний біль, що зростає під час фізичних навантажень.

Зазвичай ця патологія потребує хірургічного втручання, але існують народні засоби лікування гігроми пальців і суглобів. Проте скористатися ними доцільно лише у разі, якщо «шишка» не спричиняє перетискання судин і нервів, порушення функціонування суглобового з’єднання, запального процесу, болю й дискомфорту під час руху.

Народні методи лікування гігроми.

Оцет і яйце. Для приготування компресу потрібно залити винним оцтом ціле яйце і залишити у темному прохолодному місці. Приблизно за чотири дні шкарлупа розчиняється, на яйці залишається плівка. Туди поступово вводять скипидар (до 80 г), мазь зберігають у пляшці з темного скла у холодильнику.

Мідна монетка. Її туго прибинтовують до «шишки» на 2-3 дні, потім знімають пов’язку. Ще один варіант цього методу – прикладання до новотвору монетки, попередньо розжареної на вогні та политій сольовим розчином.

Спиртовий компрес. У 70 % спирт вмочають шматок тканини, прикладають до гігроми, накривають целофановою плівкою і вовняним матеріалом. Процедуру повторюють кілька разів, але роблять це дуже обережно – можливі опіки на шкірі.

Фізаліс. Плоди рослини подрібнюють на кашку разом з оболонкою. Засіб прикладають до пухлини, накривають тканиною і целофаном, фіксують бинтом і залишають на ніч. Вранці залишки суміші змивають, курс повторюють протягом двох тижнів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *