Як позбутися кротів на дачній ділянці?

В принципі назвати кротів шкідниками складно. У дикій природі вони знищують комах і слимаків, облагороджують грунт. Однак коли це звір поселяється на присадибній ділянці, приводів для особливої  радості немає. Прокладаючи ходи в грунті, кроти підривають коріння рослин, від чого ті в’януть і засихають. Та й завжди є ризик ненавмисно ступити в кротову нору й отримати серйозну травму. Тож, поки не прийшла пора для оранки і перших городніх робіт, варто подбати про те, як вигнати кротів з дачної ділянки.

Спосіб 1. Вертушки-тріскачки

Вертушки-тріскачки

Нерідко дачники встановлюють на своїх ділянках саморобні вертушки-тріскачки з пластикових пляшок.

Стійка тріскачки звичайна загнана в землю труба, до якої прикріплений високий металевий штир.

На цей штир і кріпиться пляшка, боки якої прорізані і вигнуті лопатями. При поривах вітру вертушки видають пронизливий звук, який лякає кротів.

Однак від шуму страждають не тільки тваринки. Багатьом дачникам гучні звуки також не до душі, тому вони використовують інші методи боротьби з кротами.

Спосіб 2. «Співаючі» пляшки

Випроваджувати кротів зі своєї ділянки під звуковий супровід можна, закопавши в землю певним чином пляшки з високим горлом (найкраще підходить тара з-під шампанського).

Вкопувати пляшки в грунт слід шийкою вгору, нахиливши трохи в сторону, з якої найчастіше дме вітер. На видноті має залишатися лише 2/3 горлечка. У вітряну погоду пляшки будуть страшно гудіти, змушуючи крота шукати собі нове місце проживання.

Спосіб 3. Рослини з неприємним різким запахом

Оскільки у кротів добре розвинений нюх, вони не переносять різких запахів. Щоб позбутися настирливого землекопа на улюбленій клумбі, можна висадити на ній по периметру чорнобривці або рябчики імператорські (ці квітки ще називають царською короною, і квітнуть вони ранньою весною).

Якщо ж на вашій ділянці росте дика м’ята, не поспішайте її винищувати: її запах також змусить кротів накивати п’ятами.

Спосіб 4. Березовий дьоготь

Запах березового дьогтю для тваринок теж неприємний.

Можна підготувати дерев’яні кілочки (товщина 3 см, довжина 20 см), гарненько обмазати їх березовим дьогтем і вбити по всій площі ділянки на відстані 3-4 метри один від одного. Через три місяці, якщо кротові ямки знову з’являться, березовий дьоготь на кілочках доведеться оновити.

Спосіб 5. Ультразвукові відлякувачі

Можна встановити на ділянці ультразвукові відлякувачі, які працюють від батарейок або енергії сонця.

Звук, який видають прилади, практично не чути на поверхні грунту, але під землею він дуже добре поширюється і доставляє гризунам дискомфорт, змушуючи їх шукати собі притулок в іншому місці.

 «УЮТ» №7-13.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *