Як поживаєте, гладіолуси

цибулини гладіолусів
Як поживаєте, гладіолуси

«Погляд часу» №8-2019

Тепер саме час згадати про закладені на зберігання цибулини гладіолусів. Якщо на зимівлю вони пішли недостатньо просушеними і не протруєними, то тепер можуть серйозно постраждати від цвілі і найбільш підступного свого ворога – трипса.

Цвіль (сіро-блакитний наліт) утворюється також від підвищеної вологості повітря у сховищі. Якщо уражені лише лусочки, немає характерних слідів на денцях і проникнення вглиб, проблему легко розв’язати. Досить цибулини і дітки вимити у звичайній воді (можна обробити препаратом максим) і добре просушити. Сильно уражені екземпляри краще викинути. Якщо у підвалі занадто волого, перекладіть посадковий матеріал у більш комфортне місце, наприклад у холодильник. Бажано, щоб температура була постійною (+4-5 °С), а відносна вологість – 70 %. Для зручності можна скласти гладіолуси у низькі картонні коробки з отворами (для вентиляції). Деяким квітникарям вдається щорічно зберігати свою колекцію у сухій, але найбільш прохолодній кімнаті будинку, склавши цибулини у дерев’яні ящики у 2-3 шари і пересипавши деревним попелом.

Трипс переміщається з листя заражених рослин униз, під лусочки цибулин, де його дуже важко виявити. А якщо ще після збирання не була проведена відповідна хімобробка і при зберіганні садового матеріалу температура піднімалася вище +10 °С, комахи починають прокидатися і пошкоджувати соковиті тканини цибулин, які від цього спочатку темніють, покриваються липкою скоринкою, а потім повністю всихають і гинуть. Допомогти можна, застосовуючи термічну обробку: спочатку на 7-10 хв. помістити цибулини у гарячу воду (+50-52 °С), потім різко залити холодною (+10 °С). Цю процедуру повторюють 3-4 рази. При різких перепадах температури трипс гине.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *